Сальвадорці маршують проти біткойнів і ‘диктатури’

Сан – Сальвадор: Тисячі сальвадорців протестували в середу проти запровадження урядом біткойна як законного платіжного засобу в збіднілій країні, а також проти судових реформ, які, за словами критиків, загрожують демократії.

Минулого тижня Сальвадор став першою країною, яка використовувала криптовалюту в якості законного платіжного засобу поряд з доларом США. Цей крок президента Найбіба ​​Букеле був сприйнятий з домішкою цікавості та занепокоєння.

У день, коли Центральна Америка відзначає двістіріччя своєї незалежності від іспанського панування, протестувальники спалили в Сан -Сальвадорі один з близько 200 банкоматів, які були встановлені по всій країні в рамках реформи.

Мітингувальники на центральній площі столиці тримали на плакатах викриття «диктатури» та підписи «Поважайте Конституцію» та «Ні біткойну».

Букеле засудив протестувальників у твіттері в середу, закликавши їх знищити майно.

‘Вони кажуть, що’ вандалізм ‘зробили’ прониклі ‘, але на всіх їх протестах існує вандалізм’, – написав він у Twitter, додавши відео, де жінки в масках збивають скляну стіну безпеки.

До протестів приєдналися судді в костюмах і краватках, які вийшли на демонстрацію проти закону, прийнятого нещодавно законодавчим органом, контрольованим Букеле. Закон передбачає звільнення всіх суддів старше 60 років або тих, хто має стаж роботи понад 30 років, і це вплине на третину всіх працюючих суддів.

‘Ми вийшли на вулиці, тому що рухаємось у напрямку авторитаризму … диктатури’, сказала Еслі Каррільо, 48-річний суддя.

Закон, сказав інший учасник протесту, 55 річний суддя Лучано Ловато, загрожує незалежності суддів та ‘верховенству права, над яким ми так наполегливо працювали’.

Республіка ‘під загрозою’

Мітингувальники також виступають проти нещодавньої ухвали Верховного Суду, в якій зазначаються судді, призначені Букеле, що дає президенту право вимагати повторного послідовного терміну, незважаючи на конституційну межу одного терміну.

‘Республіка знаходиться в небезпеці, тому ми вимагаємо поваги до незалежності влади’, – сказала Заїра Навас, активістка правозахисної групи ‘Крістосаль’.

Протестували також селяни, робітники та профспілкові активісти.

‘Ми йдемо маршем, тому що не хочемо закону про біткойни, тому що він нам не підходить’, сказала 41-річна Наталя Беллозо, яка була в білій футболці з емблемою ‘Ні біткойну’.

‘Вона (валюта) дуже мінлива’.

Експерти та регулюючі органи висловили занепокоєння щодо горезвісної мінливості криптовалюти, її потенційного впливу на інфляцію цін у країні з високою бідністю та безробіттям та відсутності захисту користувачів.

Букеле, обраний у 2019 році, користується широкою підтримкою в Сальвадорі через його обіцянки боротися з організованою злочинністю та покращити безпеку в країні, що зазнала насильства, а тепер його союзники мають більшість у парламенті.

Але Букеле вже давно звинувачують в авторитарних тенденціях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *