Швидкість звуку та штучний інтелект: як виглядає і скільки коштує український бойовий дрон Ace One

В київському Міжнародному виставковому центрі 15 червня відбулася презентація українського бойового дрона Ace One. Захід провели в рамках виставки “Зброя та безпека”, пише Абзац із посиланням на UBR.ua.

Нову машину представили експрезидент ДП “Антонов” Олександр Лось та ексглава Державного космічного агентства Володимир Усов.

Серед головних особливостей бойового дрона – надшвидкість, яка майже дорівнює швидкості звуку (понад 0,9 Маха) і низька видимість (технологія stealth). Бойова машина здатна приймати самостійні рішення на основі штучного інтелекту і контролюватися віддалено.

Дрон вагою 7,5 тонни може переносити озброєння у своїх внутрішніх відсіках (до 1 тонни). Також машина може підійматися на висоту до 13,7 км. Довжина Ace One – 8 м, а ширина – 11 м. Головні бойові функції – розвідувальна, штурмова, оборонна та патрульна.

Також на презентації була озвучена ціна бойового надшвидкого Ace One – не більше $10 млн. При цьому в майбутньому планується створити “рій” у складі трьох машин і наземну контролюючу станцію. Такий комплекс оцінюють у понад $ 32 млн.

У розробці дрона брали участь підприємства “Мотор Січ” та “Івченко-Прогрес”.