Скутери та самокати SEAT з радіусом автономної їзди від 65 до 125 км

Провідні виробники автомобілів все частіше звертаються до нових малим засобів міського транспорту, таким як набирають популярність електричні скутери. Іспанська автовиробник SEAT, що входить в концерн Volkswagen AG, за прикладом своїх конкурентів Audi та BMW оголосив про виведення на ринок серії самокатів і скутерів SEAT MO eScooter/eKickScooter, що використовують в якості двигуна електромотор. Використання малих засобів пересування вирішує проблему пересування в густонаселених мегаполісах, і дозволяють оптимізувати розміщення автомобілів на віддалених стоянках.

Представлена SEAT модель електричного скутера SEAT MO eScooter 125 отримує мотор потужністю 9 кВт з обертовим моментом 240 Нм, який вбудований в заднє колесо. За технічними характеристиками eScooter 125 відповідає стандартному мотоциклу з 125-кубовим двигуном. Процес розгону скутера від 0 до 50 км/год складає 3,9 секунди, при цьому максимальна швидкість eScooter становить 95 км/год.

При пересуванні по місту користувач eScooter 125 зможе використовувати один з трьох стандартних режимів: City, Sport, Eco, а при здійсненні маневру застосовувати задню передачу. На контрольний дисплей виводяться дані про характеристики руху і запас ходу доступною на решті зарядці акумулятора. Також є два USB роз’єму на центральній панелі, а використовуючи мобільний додаток можна контролювати своє місце розташування. На ринку буде пропонуватися три колірних оформлення eScooter 125: Daring Red, Dark Aluminium або Oxygen White.

Автономний режим підтримується літій-іонною батареєю ємністю 5,6 квтг, що гарантує пересування на відстань 125 км без підзарядки. За даними розробників, в середньому, мешканець міста зможе використовувати eScooter 125 протягом тижня на одному заряді батареї. Акумулятор скутера знімний і його можна заряджати окремо, витягнувши зі скутера, що дозволяє експлуатувати засіб пересування відразу декількома людьми в безперервному режимі.

Багажник eScooter 125 вміщує два повноцінних мотоциклетних шоломів, але при реалізації скутерів в роздріб або при їх прокаті виробник пропонує декілька варіантів комплектації, в тому числі й з додатковою шухлядою для зберігання, з системою кріплення смартфона та іншими пристосуваннями. У прокаті будуть пропонуватися скутери тільки в оформленні Dark Aluminium.

Компактний електричний самокат моделі SEAT MO eKickScooter 65 буде поставлятися з електродвигуном потужністю 350 Вт, що дозволяє доводити швидкість пристрою до 20 км/год, пересуватися по поверхні з негативним ухилом до 20 градусів. Ємність акумулятора 551 Втг забезпечить радіус їзди в 65 км, при цьому повна підзарядка акумулятора складе близько 6 годин. Користувачі зможуть скористатися трьома режимами експлуатації Eco, Drive, Sport. Також пристрої оснащені безкамерними пневматичними шинами та отримали електронне гальмо на задньому колесі.

Крім того компанія SEAT буде поставляти на ринок більш економний варіант самоката під маркою SEAT MO eKickScooter 25, раніше відомий як SEAT EXS KickScooter. Ця модель з менш ємним акумулятором 187 Втг і менш потужним 300 Вт двигуном здатна розвивати швидкість до 25 км/год, що дозволяє зробити автономну поїздку на відстань до 25 км. Повна зарядка батареї займає всього 3,5 години.