‘Розумна сорочка’, розроблена дослідниками університету Райса, може контролювати ваш пульс

Дослідники з Університету Райса в Х’юстоні, Техас, США, знайшли спосіб виткати «розумний одяг», який може контролювати ваше серце. Щільна спортивна сорочка була створена з провідних волокон вуглецевих нанотрубок, які можуть ефективно та точно виміряти частоту серцевих скорочень. Дослідники стверджують, що волокна з нанотрубок, вшиті в сорочку, успішно знімали безперервну електрокардіограму (ЕКГ) власника. Волокна були перетворені в нитки для швейної промисловості, які в свою чергу функціонували так само, як металеві дроти.

Лорен Тейлор, аспірантка Райс і провідний автор дослідження, заявила в прес -релізі: ‘Сорочка повинна бути щільно прилягаючою до грудей’, щоб функціонувати належним чином. ‘У майбутніх дослідженнях ми зосередимось на використанні більш щільних ділянок ниток вуглецевих нанотрубок, щоб було більше поверхні для контакту зі шкірою’, – сказала вона. Стаття була опублікована в журналі Американського хімічного товариства Nano Letters 30 серпня.

Тейлор сказав, що зигзагоподібний малюнок регулюється і може підходити до розтяжності тканини. Оскільки зібрані дані залежать від контакту сорочки зі шкірою, наразі дослідники працюють з доктором Мехді Разаві та його колегами з Техаського інституту серця, щоб максимально збільшити площу поверхні одягу, щоб покращити дотик до шкіри.

Дослідники сказали, що волокна можна прати у машині, м’які та гнучкі завдяки малюнку зшивання зигзагом. Дані, зібрані сорочкою, порівнювали зі стандартними моніторами на грудних ремінцях та комерційними медичними електродними моніторами під час експериментів у режимі реального часу. Було виявлено, що результати ЕКГ кращі з сорочкою з вуглецевої нанотрубки.

Лабораторія хімічної та біомолекулярної інженерної школи Брауна привернула увагу волокон нанотрубок у 2013 р. Однак вихідні нитки були дуже тонкими, шириною близько 22 мкм. Щоб перетворити їх на нитки для пошиття, дослідники запакували три таких пучка по сім ниток кожен і сплели їх у нитку товщиною як звичайна нитка.

Сорочка, сплетена з цих волокон нанотрубок, може зробити набагато більше, ніж просто читати ЕКГ. За словами дослідників, волокна можуть служити електродами для підключення передавачів Bluetooth, які можуть передавати дані на смартфон або зовнішній монітор.

Доведено застосування цих носіїв. Тепер дослідникам потрібна підтримка від керівників додатків, які можуть збільшити виробництво та ефективність продукту.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *