Смешко виступив за розділення посад київського мера і голови КМДА

Читати новину: Російською

Об’єднання функцій київського міського голови і голови Київської міської державної адміністрації призвело до того, що столична влада не контролюється ані громадськістю, ані правоохоронним органами, однак отримує вказівки з Офісу президента

Про це заявив кандидат в мери Києва, голова Партії “Сила і Честь”, доктор технічних наук, генерал-полковник Ігор Смешко, передає Абзац.

“Владу в Києві треба змінювати, бо чинна не виконує свої функції, фактично розбазарює бюджетні кошти, сприяє знищенню природних об’єктів і зелених зон, не реагує на критичний стан довкілля, включаючи якість питної води, що подається у помешкання. Питання полягає, перш за все, в інституційній недосконалості організації міського самоврядування, коли місцева влада є непідконтрольною ні громадськості, ні правоохоронним органам. Причинами є, перш за все, об’єднання функцій Київського міського голови і голови Київської міської державної адміністрації. В результаті Кличко, як і його попередники, звітує і виконує вказівки Офісу президента та ігнорує запити й проблеми мешканців міста. Водночас він з легкістю може відмовляти перевіркам з боку центральних органів влади, посилаючись на статус київського міського голови і самоврядний статус міста. З цього починається безвідповідальність міської влади, корупційні оборудки, робота міської команди на кишеню забудовникам, відірваність від проблем киян тощо”, — сказав Смешко в інтерв’ю порталу Depo.ua.

Читайте також: Воля до боротьби як визначальний чинник зовнішньої політики

Він зазначив. що у новій моделі децентралізації і самоврядування функції київської міської державної адміністрації “потрібно буде звести до функцій префектури”.

“За нового статусу КМДА не буде мати права розпоряджатися ресурсами київського бюджету, визначати напрямки розвитку Києва і розміщення об’єктів на його території, але виконуватиме нагляд за цільовим використанням бюджетних видатків міста та його районів, а також за функціонуванням державних об’єктів на його території, здійснюватиме інші контрольні дії”, — пояснив Смешко.

Читайте також: Венский кофе оказался слишком горячим и для России, и для США

Кандидат у мери також назвав першочергові виклики, які стоять перед столицею. Це, зокрема, модернізація зношених інженерних комунікацій – тепломереж, каналізацій, водогонів тощо, реновація житла і реальне збільшення кількості зелених зон.