Закуски, книги для в’язнів викликають арешти закону Гонконгу про безпеку

Троє членів студентської групи, що підтримує демократію, звинувачуються у ‘підриві’ для схеми підтримки в’язнів.

Поліція Гонконгу заарештувала трьох студентських активістів за ‘підрив’ відповідно до закону про національну безпеку території за програмою благополуччя групи для в’язнів, вуличних кабінок та контенту в соціальних мережах.

Старший наглядач Стів Лі з нового підрозділу поліції національної безпеки міста оголосив у понеділок про арешт двох чоловіків та однієї жінки з демократичної групи ‘Студентський політик’.

Троє у віці від 18 до 20 років були заступником групи Вонг Ят-чин, постійним секретарем Вонг Чі-сумом та колишнім речником Чу Вай-ін.

Лі сказав, що група створила вуличні будки, щоб поширювати, як він називає, ненависні висловлювання проти уряду, зокрема закликати людей не використовувати урядовий додаток, спрямований на відстеження поширення коронавірусу.

Поліція здійснила наліт на склад групи та вилучила велику кількість солодощів, хірургічних масок, печива, лосьйону та книг – усі предмети зі списку товарів, які ув’язнені мають право отримувати ззовні, – як доказ.

Але Лі припустив, що активісти демократії використовували ці предмети, щоб завоювати послідовників у в’язниці.

‘Допомога ув’язненим не є проблемою, але це залежить від наміру’, – сказав Лі.

‘Якщо намір полягає в тому, щоб допомогти ув’язненим з тими ж переконаннями і набрати послідовників … і надалі порушувати національну безпеку, це точно проблема’.

Звинувачення у підриві передбачає максимальне покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.

Група також використовувала гасла, визнані незаконними згідно з новим законом про національну безпеку, і закликала людей ‘готуватися до наступної революції’, сказав Лі.

Наприкінці червня минулого року Китай наклав закон про безпеку на Гонконг, заявивши, що необхідно забезпечити стабільність на території після масових маршів та протестів у 2019 році. Він також переглянув виборчу систему території, щоб забезпечити лише «патріотів» ”Може обіймати політичні посади в Гонконзі.

Критики стверджують, що Пекін руйнує ті свободи, які він обіцяв, коли Гонконг повернувся під владу Китаю в 1997 році.

Після протестів 2019 року сотні людей потрапили до в’язниці, і багато з найвидатніших демократичних політиків та активістів міста або перебувають у в’язниці в очікуванні суду, часто за звинуваченням у національній безпеці, або вже були засуджені. Інші пішли на заслання.

В останні тижні чиновники намагалися зобразити в’язниці як наступне поле битви у своїй війні для захисту “національної безпеки”.

Раніше цього місяця керівник міської служби безпеки Кріс Танг звинуватив ув’язнених активістів у зборі таких предметів, як шоколадні цукерки та заколки для волосся, щоб ‘зміцнити владу’ та ‘вимагати послідовників’.

Після того, як він висловив коментар, група «Уол-тариф», що займається захистом прав ув’язнених, яка забезпечувала в’язнів запасами та зв’язувала їх із друзями по переписці.

Закон про національну безпеку карає те, що Китай вважає відокремленням, підривом, тероризмом та змовою з іноземними силами, до довічного ув’язнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *