Sony буде пропонувати напівпровідникові компоненти за передплатою

Багато розробників програмного забезпечення перейшли на нову модель монетизації, що передбачає регулярні виплати з боку передплатників. Розробники апаратного забезпечення в цю сторону поки дивляться нерішуче, але Sony не боїться експериментувати, і готова запропонувати клієнтам постачання напівпровідникових компонентів і послуги інтеграції за регулярну абонентську плату.Японської корпорації вдалося зберегти позиції в сегменті виробництва датчиків зображень, які застосовуються у камерах і на смартфонах. Сильна залежність від коливань ринку смартфонів Sony не влаштовує, оскільки передбачає циклічні зміни виторг, не завжди передбачувані і керовані. Нова ініціатива Sony передбачає надання клієнтам комплексних послуг на основі передплати, коли протягом дії контракту компанія буде не тільки постачати контрагентів самими новими компонентами, але і забезпечувати профільним програмним забезпеченням і сприянням інтеграції.

Найбільш перспективною нову бізнес-модель Sony вважають в сегменті автомобільної електроніки й автоматизації виробничих процесів, а також торгового обладнання нового покоління. Зараз основну частину виторгу на напрямку датчиків зображень формують п’ять найбільших клієнтів Sony, і компанія хотіла б диверсифікувати свої ризики. Джерела натхнення, як треба розуміти, Sony знайшла в бізнесі з виробництва ігрових консолей, який налічує 40 млн користувачів.

Сучасні сенсори вже навчилися розпізнавати об’єкти, але для їхньої коректної роботи на практиці потрібна тонка настройка програмного забезпечення. Цю послугу Sony має намір включити у вартість передплати для своїх клієнтів. Надалі підтримку можуть отримати навіть ті клієнти, які перейшли на використання апаратних компонентів інших марок. Автовиробники з Європи подібну ідею вже оцінили позитивно.Нова бізнес-модель розрахована на довгострокову окупність, в перший час вона навряд чи буде приносити Sony істотний дохід. В майбутньому клієнти зможуть в рамках багаторічної підписки отримувати гарантії на оновлення апаратних компонентів до актуального рівня без необхідності укладати кілька послідовних контрактів. Для компанії Sony нова ініціатива повинна стати джерелом стабільного надходження коштів, що дозволяє згладити коливання на ринку кінцевих продуктів.