Сонячне затемнення 2020: коли й де дивитися в Україні

Унікальне і потужне за своєю силою сонячне затемнення приваблює не тільки вчених, наукових дослідників, але й звичайних людей.

Вони готові їхати на край світу, аби побачити, як земля білим днем занурюються в пітьму. Дізнайтеся: коли затемнення відбудеться у 2020 році? І де можна буде побачити найближчим з них? Читайте цікаві очевидності про затемнення.

Найцікавіші факти про затемнення тимчасове місячне і сонячне затемнення небесного тіла входять в число астрономічних обставин, коли одне небесне світило затуляє світлові випромінювання іншого.

У цій статті мова піде саме про це. Адже земна поверхня – це те місце, звідки можна спостерігати це явище. Але, перш ніж розкривати всі цікаві факти, нагадаємо читачам, коли ж відбулося найбільш тривале затемнення в цьому столітті.

Ця подія мала місце 11 років тому, 22.07.2009 року. По тривалості становило 6 хв. 29 сек. Найкраще за цим явищем можна було спостерігати в Бутані, Індії, Китаї та Непалі. Ще один цікавий факт: швидкість тіні від Місяця під час затемнення при русі становить до 2 тис. м/сек. по земній поверхні. Ті, хто спостерігають за затемненням, можуть побачити на краю диска небесного світила, як ніби промінчики й своєрідні освіти. Все це не просто так. Перш ніж сховатися за єдиним природним супутником Землі, промені Сонця проходять буквально паралельно місячної поверхні. Вони відображаються і затримуються на її нерівностях – гірської поверхні та кратери.

Така особливість вражає найчастіше романтиків і закоханих людей. Вони користуються цим з метою пропозиції руки і серця, тому що в цей час небесні види вражають. Здається, що на небосхилі ніби обручку. Надзвичайні види явища обумовлюються дивним збігом. Цікаво, що діаметр єдиної зірки Сонячної системи, тобто Сонця, в чотириста разів більше місячного діаметру. Але і це ще не все. Адже дистанція при цьому до нього в чотириста разів більше, ніж до Місяця.

Найбільш давні згадки щодо того, коли ж відбувалися сонячні затемнення в минулому, – 1050 р. до н.е. Ця інформація надана стародавніми китайськими джерелами. А сучасні дослідження свідчать про те, що за 3 тис. років тривалість доби зросла на 0,047 сек. Згадаймо основні астрономічні технічні моменти. Дізнайтеся: чим відрізняються місячне і сонячне затемнення? Чому за типом виділяють повну, кільчасте, приватне та гібридне затемнення?

Читайте все найцікавіше про це прямо зараз. Типи затемнень, різниця між ними головну відміну затемнень (місячні/сонячні) в тому, що перше можна побачити, перебуваючи в будь-якій точці земної півкулі, зверненого до Місяця. А ось за сонячним потрібно «поганятися». Багато астрономи кидають все і їдуть ледь не на край світу, щоб поспостерігати за цим унікальною подією.

Для цієї мети навіть споряджають цілі експедиції. Любителі сонячних затемнень в гонитві за ними настільки азартні, що не бояться часових змін поясів і подолання тисяч кілометрів. Сьогодні, в умовах карантину, ми запропонуємо вам стати «сонячними глядачами» віртуально. Пропонуємо подивитися сонячне затемнення онлайн. Коли ж будемо його спостерігати в Україні й у всьому світі, розповімо трохи пізніше.

А поки познайомимо читача з типами затемнень.

Повне, коли темний силует місячного небесного світила повністю приховує сонячне світло. Приватне відбувається, коли обидва небесні світила не перебувають у точному збігу. А Місяць лише частково затуляє Сонце.

Гібридна, коли в залежності від місцеперебування людини можна спостерігати за повним або кільцеподібним затемненням.

Кільцеподібне, коли Місяць повністю закриває Сонце. Однак залишається тоненький окраєць, крізь який пробиваються промені Сонця. В цей час обидва небесні світила збігаються з Землею. Однак видимий місячний розмір менше, ніж сонячний. Зважаючи на це денний небесне світило виглядає як досить яскраве кільце, що оточує темний місячний диск.

Сонячне затемнення у світі, червень 2020 в червні 2020 року очікується кільцеподібне явище. Саме воно є найбільш цікавим і важливим. Кільцеподібним може бути тільки затемнення Сонця, але не Місяця. Місячне має місце лише тоді, коли на неї падає земна тінь, яка більше місячної. Причини цього земна тінь покриває всю місячну поверхню або частину її. Ось чому місячне астрономічне явище не може бути кільцеподібним. У 2020-му році унікальне кільцеподібне явище станеться 21-го числа першого літнього місяця. Найкраще його можна буде побачити на африканських і азіатських територіях.

Максимальна фаза цікавої події буде спостерігатися в північній частині індійського штату Уттаракханд. Тривалість по максимуму складе менше хвилини – лише 38 сек. Так по ширині «кільце» незначне. В цьому році смугу кільцеподібної фази затемнення ми зможемо спостерігати в Африці в 4 ранку 47 хв. 45 сек. (місцевий час – зі зсувом на годину пізніше). Потім затемнення накриє північно-східну зону.

Його зможуть споглядати конголезці, суданці, ефіопи, еритрейці. Згодом затемнення варто спостерігати в південній зоні акваторії Червоного моря. Унікальне астрономічне явище «пройде» Азією. За ним зможуть «спостерігати» єменці, аравийцы, оманци. Далі – акваторією Оманської затоки в бік Пакистану і на північ Індії, де напрямок зміниться на схід. У цей момент настане найбільша фаза затемнення.

Це відбудеться на індійсько-китайської кордоні о 6 год. 39 хв 59 сек. Фаза завершиться о 8 год. 32 хв 17 сек., пройшовши через Китай в акваторію Тихого океану. Сонячне затемнення в Україні 21 червня 2020 года. На території колишнього Радянського Союзу сонячне затемнення буде видно найкраще в південній частині Таджикистану.

В українській столиці унікальне астрономічне явище буде мати місце у 8 утр 29 хв. Максимум – в 8 годин ранку 51 хв. Закінчиться явище близько 9 години ранку 14 хв. В Україні затемнення повністю видно не буде. Воно більше напівтіньовим, а не кільцевим. Краще всього буде спостерігатися на Донецькому регіоні. Проте охочим побачити кільцеве сонячне затемнення не варто засмучуватися. Вони зможуть його побачити в прямому ефірі віртуально на каналі YouTube. Цікаво, що це кільцеподібне сонячне затемнення дублює явище 18-річної давності. Адже саме тоді 10.06.2002 року мала місце така ж астрономічна ситуація. І спостерігалася найкраще в районі Тихого океану.

А ось наступне повторення настає через 17 років, 13.07.2037 р. Червень, 21-е число – також день літнього сонцестояння. Астрологи передбачають, що такий збіг з затемненням повинно позитивно вплинути на майбутнє життя. Однак сам день, згідно з астрологічними прогнозами, передбачається поганий. Можливі сварки, непорозуміння. Багато людей можуть бути нервовими. Так що не починайте в цей день якісь справи, не приймайте важливих рішень. Відкладіть подорожі, плани і все інше на потім. А ось після 21-го червня – саме час почати надважливі події у вашому житті.

Врахуйте, що сонячне затемнення можна спостерігати неозброєним оком. Беззахисне спостереження загрожує опіком очної сітківки. Адже інфрачервоні і ультрафіолетові хвилі негативно впливають на наші очі. Астрологи кажуть про те, що після сонячного затемнення життя всього людства повинна змінитися в кращу сторону. Деякі люди, щоб поліпшити життя, навіть намагаються провести всілякі ритуали. Втім, це робити не обов’язково. Головне – подумки налаштувати себе на позитив. Уявляйте, що ви здорові, багаті та успішні! Бажаємо, щоб все так і сталося! Енергії, оптимізму і позитиву!