Сотні вірян прийшли до Святогірської лаври без масок і цілували руку митрополиту (ВІДЕО)

В ніч з 18 на 19 квітня на літургії в Свято-Успенській Святогірській лаврі (Донецька область), що є популярною серед вірян УПЦ Московського патріархату, було присутньо багато людей. Лише деякі з них користувалися захисними медичними масками, повідомляє Абзац.

Відео дев’ятигодинного богослужіння опубліковано на офіційному каналі лаври в YouTube. На відео добре помітно, що багато хто цілував руку митрополиту.

Дії парафіян, а особливо служителів церкви є прямим порушенням встановленого напередодні Національною поліцією припису щодо недопущення вірян всередину храмів безпосередньо під час служби, а лише після її завершення, та й то у кількості не більше 1-2 осіб одночасно.

Літургія у Свято-Успенській Святогірській лаврі Московського патріархату

Окрім того, було порушено обмежувальну норму стосовно перебування на богослужіння щонайбільше 10 священнослужителів.

Примітно, що діти й підлітки в приміщенні лаври теж були переважно без масок.

Літургія у Свято-Успенській Святогірській лаврі Московського патріархату

На ситуацію у Донецькій області вже відреагували на банковій. Так, прес-секретарка президента Юлія Мендель зазначила, що “подекуди ситуація виходила з-під контролю”.

“У Святогірську на Доннеччині в церкві, не дотримуючись правил захисту – без масок і дистанціювання – зібралося близько 300 людей. На жаль, тепер ми маємо бути готовими вже через тиждень очікувати спалах коронавірусу COVID-19 у Святогірську. Порушення відбувалися і в інших регіонах”, – написала вона у себе в Facebook.

За фактом порушення карантинних заходів на Донеччині поліція розпочала кримінальне провадження.

“Богослужіння проводилися у 13 658 храмах в усіх областях України. Участь у них взяли майже 130 000 громадян. Лише у 19 культових спорудах на території 13 областей було зафіксовано порушення карантинних обмежень, зокрема надмірне скупчення людей та відсутність індивідуальних засобів захисту. Найбільше порушень – на Донеччині, там розпочато кримінальне провадження”, – говориться у повідомленні Нацполіціїї.

Зазначимо, за офіційними даними станом на ранок 19 квітня в Україні 5449 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 141 летальний, 347 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 343 нові випадки.