Справу щодо авіакатастрофи МАУ можуть перекваліфікувати, – Данілов

Данілов обмовився про “терористичний акт”, коли розповідав про компенсації для родичів

Справу щодо катастрофи літака МАУ (“Міжнародних авіаліній України”) в Ірані в будь-який момент можуть перекваліфікувати. Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України Олексій Данілов, передає Абзац.

Данілов обмовився про “терористичний акт”, коли розповідав про компенсації для родичів загиблих. З огляду на це йому поставили запитання щодо можливої перекваліфікації справи на цю статтю.

“Я дуже обережно скажу. На сьогодні є слідство, є певна стаття, за якою йдуть процесуальні процеси … Але є розуміння, що в будь-який момент справа може отримати іншу кваліфікацію”, – заявив Данілов.

Офіс генпрокурора розслідує катастрофу МАУ за ч. 3 ст. 276 Кримінального кодексу (“Порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей”).

Читайте також: Іран запевнив у готовності до переговорів з Україною про компенсацію за збитий Boeing 737

Катастрофа сталася в ніч проти 8 січня 2020 року: над столицею Ірану було збито пасажирський літак Boeing 737, який належить авіакомпанії “МАУ”. На борту перебувало 176 осіб, серед них 55 канадських громадян, 30 постійних жителів і ще 53 мандрівники, які прямували до Канади, зокрема іранські студенти, а також громадяни Великої Британії, Афганістану, Швеції та України.

Вранці в суботу, 11 січня, Генеральний штаб Збройних сил Ірану заявив, що в український літак Boeing 737 влучила ракета, запущена військовим центром “Вартових Ісламської революції”.

Результати здійсненого у Франції розшифрування інформації з бортових самописців літака підтвердили, що катастрофа сталася внаслідок ракетної атаки.