Спрей ProtoSpray перетворить будь-яку поверхню в сенсорну панель

Команда розробників з Університету Брістоля створили технологію, здатну змінити уявлення про сенсорні екрани як про об’єкт знаходиться в одній площині та обмеженому прямокутною формою. Інтеграція технології напилення матеріалів і 3D друку отримала назву ProtoSpray і дозволяє перетворити практично будь-яку поверхню в сенсорну панель.У демонстраційному відео показаний процес напилення ProtoSpray на поверхню куба, півсфери або закільцьованої трубки. Метою була демонстрація відео широких можливостей нової технології.

При використанні технології ProtoSpray відбувається об’єднання надрукованій з використанням 3D друку основи, з’єднаної з електродами та рівномірно нанесеного шару електролюмінесцентних чорнил (EL). Таким чином сенсорні дисплеї відтепер можна розміщувати на поверхнях будь-якої конфігурації, а не обмежуватися плоскими екранами.

У процесі подачі електрики поверхню, з нанесеним ProtoSpray, може забарвлюватися в певний колір чи реагувати на дотик. Технологію можна використовувати при створенні на криволінійних поверхнях покажчиків, а також застосовувати при відкриванні дверей.