Спроба зарядити велосипедистами з Фінляндії електромобільTesla Model X (відео)

Основна ідея електромобілів, на чолі яких в цей час перебувають авто Tesla, спрямована на збереження екології та використання відновлюваної «зеленої» енергії. Організатори фінського шоу «Ennätystehdas» прийняли рішення провести ідеальний експеримент, в ході якого для зарядки Tesla Model X була використана мускульна сила велосипедистів. Проведення видовищного, але нереалістичного шоу, тим не менш, дозволило порівняти витрата енергії на підзарядку електрокара з енергією, що вимагається для переміщення на велосипеді.Велосипедисти, задіяні на фінському шоу, намагалися зарядити Tesla з використанням велотренажерів, передають енергію на акумулятори машини. За 20 хвилин, відведених дев’яти велосипедистам, вони змогли виробити 1 кВт електроенергії, що дозволить Tesla Model X з батареями місткістю 85 квтг, переміститися на 2 кілометри.

Для зарядки акумуляторів на 80% при використанні м’язової сили ніг велосипедистів, було б 1350 учасників, безперервно обертаючих педалі протягом однієї години. У теж час одному середньому користувачеві, при середній вироблюваної потужності 250 Вт, знадобилося б безперервно крутити педалі протягом 340 годин, або понад 14 діб безперервно.

Між тим експеримент показав, що для збереження природи, можливо, не слід впроваджувати електромобілі, а просто треба пересадити людство на велосипеди. Крім розв’язання екологічної проблеми, сучасний чоловік отримав би в цьому випадку ще й можливість тренування на свіжому повітрі, так необхідної при малорухливому способі життя в XXI столітті.