Список комп’ютерів Mac, сумісних з macOS 11 Big Sur

Американська корпорація Apple в ході конференції для розробників WWDC 2020, як і очікувалося, представила кілька нових операційних систем для своєї електроніки, а однією з таких стала macOS 11 Big Sur. Ця платформа призначена спеціально для комп’ютерів Mac, причому вона стала першою серед усіх, які сумісні з процесорами Apple, але тільки фірмового виробництва самої «яблучної» корпорації. Всі чекали виходу нової ОС, однак ніхто не міг собі навіть уявити, що вона так сильно зміниться. Весь її інтерфейс піддали тотальному редизайну, зробивши його схожим швидше на iOS, ніж на колишню операційну систему. Саме тому нова платформа називається саме macOS 11, а не macOS 10.16, якого найменування всі чекали.

Користувачі нової операційної системи можуть розраховувати на редизайн всіх елементів меню і стандартних додатків, на зовсім нові іконки та піктограми, на ряд нових функцій і можливостей, на підтримку перекладача в браузері Safari, а також на багато інших нововведення. Настільки велике оновлення ОС стало великим сюрпризом для всіх, тому що раніше ніхто не повідомляв про те, що Apple запланувала настільки великий реліз на WWDC 2020. Нова операційна система вийде для комп’ютерів Mac Pro, MacBook, iMac, MacBook Air, Mac mini та MacBook Pro, всі власники яких зможуть без зайвих складнощів і труднощів провести її установку, причому зробити це зможуть власники навіть вже дуже сильно застарілих моделей, які давно вважаються застарілими, тому, що вийшли вони багато років тому.

 Операційна система macOS 11 Big Sur, звичайно, буде поширюватися абсолютно безкоштовно, тобто платити гроші за будь-які ліцензії не доведеться. Одне з головних переваг нової платформи полягає в тому, що вона підтримує фірмові процесори Apple Silicon, впроваджуватися які замість чіпом Intel в комп’ютери Mac розпочнуть уже наприкінці 2020 року, а повний перехід на архітектуру ARM, за словами «яблучної» корпорації, займе близько двох років, тобто лише до середини 2022 року вдасться зробити так, щоб абсолютно всі моделі комп’ютерів бренду працювали на фірмових процесорах, зустріти які зараз вже можна в iPhone й iPad. Якщо смартфони і планшети Apple, в середньому, отримують нові операційні системи протягом чотирьох-п’яти років, то у випадку з Mac цей термін набагато більше.

За офіційними даними, до операційної системи macOS 11 Big Sur оновляться такі моделі комп’ютерів, як MacBook (2015 року або новіше), MacBook Pro (2013 р. або новіше), Mac Pro (2013 р. або новіше), MacBook Air (2013 р. або новіше), Mac mini (2014 року або новіше), iMac (2013 р. або новіше), а також iMac Pro (2017). Всім власникам таких моделей добряче пощастило, бо вони за рахунок цього зможуть залишатися актуальними ще щонайменше один рік. Бета-версія нової ОС вже доступна для завантаження розробникам, а публічна тестова збірка даної операційної системи вийде в липні, коли «яблучна» корпорація збирається її анонсувати й випустити на ринок. Фінальна стабільна версія нової ОС побачить світ восени 2020 року, найімовірніше, в жовтні або в листопаді.