США готує новий пакет санкцій проти газопроводу “Північний потік-2”, – Reuters

Сполучені штати Америки готують новий пакет санкцій проти газопроводу “Північний потік-2”. Про це повідомило видання Reuters з посиланням на анонімні джерела, інформує Абзац. 

Зазначається, що Держдеп США вже попередив європейські компанії, які допомагають у будівництві газопроводу, про можливі санкції.

Разом з тим за інформацією видання, найближчими днями Держдепартамент США повинен опублікувати звіт про компанії, які надають допомогу в будівництві газопроводу “Північний потік-2”.  У звіті можуть фігурувати компанії, які займаються страхуванням, підводним прокладанням трубопроводу або перевіркою будівельного обладнання.

Джерела також повідомили, що європейські компанії, в тому числі німецькі, отримували запити від адміністрації Трампа протягом останніх кількох місяців, починаючи з жовтня, про їхню діяльність, пов’язану з Nord Stream 2. У жовтні Держдепартамент запитав у компаній, чи вони брали участь в “Північному потоці – 2” і чи тривають якісь роботи після 15 липня, а також вартість будь-яких послуг або підтримки. Тоді ж держсекретар США Майк Помпео попередив інвесторів російського газопроводу, що вони можуть зіткнутися з санкціями відповідно до Закону про протидію супротивникам Америки.

1 січня Держдепартамент США знову звернувся з терміновим запитом організувати телефонну розмову з Бюро енергетичних ресурсів, щоб обговорити деталі діяльності компаній по згортанню будівництва”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, будівництво газопроводу “Північний потік – 2” силами європейських будівельних компаній було призупинено рік тому після ухвалення військового бюджету США на наступний рік, до якого законодавці вписали заборону підрядникам надавати послуги з укладання морської магістралі. Після цього російська сторона почала добудову газопроводу власними силами.

Варто зазначити, що наприкінці грудня минулого року компанія Nord Stream-2 AG завершила роботи з будівництва ділянки газопроводу “Північний потік”-2 у виключній економічній зоні Німеччини. Глава російської енергетичної компанії “Газпром” Олексій Міллер минулого тижня заявив, що будівництво трубопроводу завершене на 94%. Наразі протяжність газової труби становить понад 2300 кілометрів.

Разом з тим 2 січня повідомлялося, що Норвезька компанія DNV GL відмовилася сертифікувати газопровід “Північний потік-2” по завершенню будівництва у зв’язку з санкції США. Таким чином компанія припинила підтримку проєкту “Північний потік-2” як мінімум до тих пір, поки будуть діяти санкції.

Джерело