США налаштовані відправити в Чорне море кораблі для стримування Росії

Сполучені Штати розглядають можливість відправки найближчими тижнями військових кораблів у Чорне море на знак підтримки України через нарощування сил Росії на сході нашої держави.

Джерело: CNN із посиланням на представника Пентагону

Деталі: У міністерстві оборони США вважають, що розгортання військових кораблів у Чорному морі дасть сигнал Росії, що Вашингтон слідкує за ситуацією. 

Водночас США мають за два тижні повідомити Туреччину, що вони планують зайти в Чорне море. Досі невідомо, чи надіслали таке сповіщення Анкарі.

Читайте також: Зеленський прибув на Донбас

У Пентагоні також повідомили, що ВМС і надалі запускають розвідувальні літаки у міжнародний повітряний простір над Чорним морем. Мета таких дій – спостереження за діями Росії та будь-яким переміщенням військ у тимчасово окупованому Криму.

Разом з тим у Вашингтоні наголосили на готовності реагувати, якщо ситуація зміниться та Росія перейде до більш активних дій.

Нагадаємо, 8 квітня на Донбасі внаслідок обстрілу російсько-окупаційних військ загинув 22-річний військовослужбовець з Миколаєва Денис Юшко. 6 квітня в зоні бойових дій на Донбасі загинуло двоє українських військових. Стало відомо, що один із загиблих – старший лейтенант Володимир Шпак родом з Чернігова.

Крім того, 6 квітня, на Донбасі в зоні проведення операції Об’єднаних сил загинув 26-річний військовослужбовець зі Львівщини, житель Жидачева Ігор Байтала.