США відправили свій ракетний есмінець Roosevelt у Чорне море

Мета місії есмінця Roosevelt у Чорному морі – проведення операцій із забезпечення безпеки на морі з союзниками і партнерами по НАТО в регіоні


Есмінець USS Roosevelt
U.S Navy

[media type=”picture” position=”1]Американський есмінець з керованими ракетами типу Arleigh Burke USS Roosevelt (DDG 80) 15 вересня почав свій міжнародний транзит у північному напрямку за маршрутом до Чорного моря. Про це повідомив 6-й флот США зі штаб-квартирою в Неаполі, Італія, на своєму сайті.

“Roosevelt з нетерпінням чекав можливості плавати по Чорному морю разом з нашими союзниками і партнерами по НАТО”, – сказав командир корабля Райан Р. Кендалл.

Як повідомив “Інтерфакс-Україна” з посиланням на стамбульські інформаційні портали, американський військовий корабель минув протоку Босфор і увійшов в акваторію Чорного моря у вівторок увечері.

Мета місії есмінця Roosevelt у Чорному морі – проведення операцій із забезпечення безпеки на морі з союзниками і партнерами по НАТО в регіоні.

Дії корабля в Чорному морі зміцнять операційну сумісність із союзниками і партнерами по НАТО й продемонструють колективну рішучість забезпечити безпеку Чорного моря в рамках операції “Атлантична рішучість”.

Корабель зосередиться на підвищенні стабільності на морі, комбінованої боєготовності та військово-морських можливостях.

Це вшосте, коли корабель ВМС США відвідує Чорне море з початку 2020 року.

Останнім кораблем ВСМ США, який прибув регіон, був USS Porter (DDG 78). Він увійшов у Чорне море в липні під час навчань Sea Breeze – 2020.

Roosevelt – один із чотирьох есмінців ВМС США, які базуються на військово-морській базі Рота, Іспанія. Корабель діє в районі операцій 6-го флоту США на підтримку інтересів національної безпеки США в Європі.

Його призначення полягає в підтримці архітектури комплексної протиракетної оборони НАТО. Ці кораблі передового базування ВМС Європи мають гнучкість для дій у водах Європи та Африки, від мису Доброї Надії до Полярного кола.

ВМС США зазвичай діють у Чорному морі відповідно до міжнародного права, включаючи Конвенцію Монтре.

Джерело