США вимагає заарештувати тайваньських інженерів, замішаних в крадіжці технологій Micron для Китаю

Президентство Дональда Трампа почалося під гаслом «Зробимо Америку знову великої!», і першим дісталося Китаю. Влада США почали припиняти будь-яку можливість допустити Китай до високих технологій. Першим кроком на цьому шляху стало розгляд проти тайванської компанії UMC і китайської Jinhua, яку порушили за позовом Micron. Суд Тайваню вже виніс рішення у цій справі, тоді як у США процес все ще триває, і вимагає крові кривдників.За повідомленням тайваньських джерел, днями у Федеральному суді Сан-Франциско був виданий ордер на арешт трьох тайваньських інженерів, які раніше працювали в тайванському підрозділ американської компанії Micron. Двоє з них вже фігурували в судових документах в США і на Тайвані. Ім’я третього названо вперше. На Тайвані обидва інженера були засуджені на різні терміни ув’язнення і повинні виплатити Micron грошову компенсацію. Також суд на Тайвані зажадав арешту колишнього голови тайванського підрозділу Micron.

Компанія UMC повідомила, що в США справа проти неї все ще триває, хоча раніше вона розірвала співпрацю з китайським виробником DRAM компанією Jinhua, якій нібито були передані вкрадені у Micron технології виробництва пам’яті. Але в компанії відмовилися коментувати видані в США ордера на арешт колишніх співробітників. Офіційно причина видачі ордерів на арешт пояснюється тим, що обвинувачені не з’явилися на слухання, які відбулися в минулу середу в Сан-Франциско.

Є підозра, що звинувачені в крадіжці американських технологій громадяни Тайваню проживають і працюють в компанії Jinhua на материковому Китаї. У будь-якому випадку, для їх відправки в США буде потрібно процедура екстрадиції, що в умовах загострення відносин між Китаєм і США виглядає непростою операцією і може послужити приводом для подальших санкцій.