Стабільні монети стикаються з репресіями, коли США обговорюють огляд Ради з питань ризиків

Американські чиновники обговорюють початок офіційної перевірки того, чи загрожують Tether та інші стабільні монети фінансовій стабільності.

Після кількох тижнів обговорень Міністерство фінансів та інші федеральні відомства наближаються до розв’язання питання про те, чи проводити експертизу Ради з нагляду за фінансовою стабільністю, сказали троє людей, знайомих з цим питанням, які попросили не називатись у коментарях до обговорень за зачиненими дверима. FSOC має право вважати компанії чи діяльність системною загрозою фінансовій системі – ярлик, який зазвичай визначає жорсткі правила та агресивний контроль з боку регуляційних органів.

Таке позначення, ймовірно, змінило б ігри для стабільних монет, які вважаються вирішальними для криптовалютного ринку, оскільки трейдери широко використовують їх для купівлі біткойнів та інших віртуальних валют.

За даними CoinMarketCap.com, стабільні монети процвітали в нерегульованій тіні, токени в обігу зараз коштують понад 120 мільярдів доларів. І вони все частіше використовуються для транзакцій, що нагадують традиційні фінансові продукти – наприклад, банківські ощадні рахунки – не пропонуючи майже такого ж рівня захисту прав споживачів.

Відмітною рисою стабільних монет є те, що вони прив’язані до фіатних валют, тобто вони повинні бути імунітетом до диких коливань цін, які переслідують біткойни. Tether та інші компанії досягають цього, підтримуючи свої токени такими активами, як долари США та корпоративний борг.

Робоча група президента з фінансових ринків, яку очолює міністр фінансів Джанет Єллен, була особливо зосереджена на твердженнях Тетер про те, що вона зберігає величезну кількість комерційних паперів-боргів, виданих компаніями для задоволення їх короткострокових потреб у фінансуванні. Під час приватної зустрічі американських чиновників, яка відбулася в липні, вони порівняли ситуацію з нерегульованим спільним фондом на грошовому ринку, який міг би бути сприйнятливим до хаотичного інвестора, якщо криптовалюти впадуть.

Робоча група президента планує оприлюднити рекомендації щодо стабільної валюти до грудня, і серед представників регуляторних органів досягається консенсус щодо того, що огляд FSOC є виправданим. Групи збігаються, оскільки Єллен, голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл та голова Комісії з цінних паперів та бірж Гері Генслер є членами як Практичної групи правління, так і наглядової ради.

Представник скарбниці відмовився від коментарів.

Процес FSOC включає тривале дослідження та оцінку того, які федеральні органи повинні реагувати і як. Зрештою, рада може направити ці агентства на втручання на ринок та зменшити небезпеку, яку представляють транзакції зі стабільною валютою.

Незважаючи на те, що Tether є найпопулярнішою стабільною монетою, є кілька конкурентів, включаючи токен USDC Coinbase Global Inc. та пропозицію, пов’язану з доларом від Binance Holdings Ltd.

Перевірка зростає, оскільки стабільні монети розмножуються. На цьому тижні Coinbase опублікувала заголовки, розкривши інформацію про те, що SEC погрожує подати до суду, якщо криптовалютна біржа випустить продукт, який дозволить клієнтам заробляти 4% доходів за кредит своїх USDC іншим трейдерам. SEC вважає, що пропозиція Coinbase – це інвестиційний контракт, який має бути зареєстрований в агентстві, і ця точка зору компанія агресивно оскаржує у своєму блозі та серії твітів.

Сторожові також приватно висловлюють занепокоєння щодо Diem, стабільного монети, що розробляється асоціацією, що включає Facebook Inc. Найважливішу стурбованість викликає те, що вплив маркера на ринок може бути значним через його потенціал для широкого впровадження – мережа соціальних медіа Facebook налічує майже 3 мільярди активних користувачів.

Цього тижня казначейство провело зустрічі з представниками галузі, щоб розпитати їх про потенційну небезпеку, пов’язану зі стабільними монетами. Оскільки це та інші агентства розглядають можливість вжиття заходів, вони стикаються з сильним тиском з боку Капітолійського пагорба.

‘Я закликаю FSOC терміново діяти та використовувати свої законні повноваження для вирішення ризиків криптовалют’, – написала сенатор Елізабет Уоррен у листі до Єллен від 26 липня, де зазначалася взаємозв’язок ринку стабільної монети та його сприйнятливість до бігу інвесторів. ‘Чим довше Сполучені Штати чекатимуть на адаптацію належного режиму регулювання цих активів, тим більша ймовірність, що вони настільки переплетуться у нашій фінансовій системі, що це може мати потенційно серйозні наслідки’.

Stablecoins вже стикаються з іншою загрозою з боку уряду США, оскільки ФРС обговорює, чи варто запускати власну цифрову валюту. Пауелл заявив законодавцям у липні, що токен центрального банку зробить стабільні монети застарілими.

‘Це один з вагомих аргументів на його користь’, – сказав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *