Світова економіка могла відчути наслідки китайської кризи Евергранде. Ось що повинні знати інвестори

Криза ліквідності у великого китайського забудовника потрясла світові ринки, і стратеги стверджують, що це може викликати хвилювання у світовій економіці.

Але вони також кажуть, що це питання, ймовірно, буде стримувати уряд Китаю, перш ніж він завдасть шкоди банківській системі, і не очікується, що це призведе до більш широкого глобального фінансового зараження.

Найважливішим питанням для інвесторів є те, як і коли лідери Пекіна вирішать ситуацію та чи розпочнуть реструктуризацію China Evergrande Group, як очікують багато фахівців на ринку.

Інвестори побоюються, що Пекін, швидше за все, дозволить компанії провалитися, поранивши акціонерів та власників внутрішніх облігацій. ‘Евергранде’ чекає виплату боргу за своїми офшорними облігаціями у четвер, після того, як минулого тижня вона заявила, що зіткнулася з безпрецедентними труднощами.

‘Усі очікували, що уряд матиме якесь рішення, враховуючи, що Evergrande є системно важливою компанією’, – сказав Джиммі Чанг, головний інвестиційний директор Рокфеллерівського відділу глобальної сім’ї. ‘Він має 300 мільярдів доларів непогашеного боргу. Існує проблема зараження, якщо China Evergrande не буде вирішено. Я думаю, що в кінцевому підсумку деякі державні підприємства з глибоким кишеньком приймуть їх у власність ”.

Професіонали ринку не думають, що Evergrande може призвести до наступної фінансової кризи, але це може призвести до більшої мінливості.

‘Найскладніше у розумінні Китаю – це те, що це непрозора система, і часто ви не маєте відповідей, поки не отримаєте відповіді’, – сказав Рік Рідер, головний інвестиційний директор з глобального фіксованого доходу BlackRock.

‘Банківська система, як правило, контролюється урядом’, – додав Рідер. ‘Існує втручання уряду, яке, ймовірно, відбудеться. Я думаю, що протягом певного періоду часу, коли ви вкладаєте це у все інше, виникають короткострокові питання щодо фінансування навколо деяких інших об’єктів власності, і коли це станеться, це може створити деяка мінливість та деяка фінансова загроза. Я відчуваю, що уряд діятиме, і я відчуваю, що він стабілізується ”.

Рідер сказав, що протягом певного періоду китайські компанії з нерухомості та багатопрофільні компанії можуть бути обережними.

Існує занепокоєння, що економіка Китаю, яка вже сповільнюється, зазнає подальшого впливу, і це може перетікати в інші економіки.

Докладніше про Китай читайте в CNBC Pro

Чан сказав, що уряду Китаю потрібно діяти швидко, оскільки ‘Евергранде’ починає впливати на настрої після того, як його ігнорують світові ринки.

‘Це може бути пророцтвом, що самоздійснюється. Це питання ліквідності-нерухомість настільки важлива для китайської економіки та фінансового добробуту такої кількості китайських сімей. Власник житла становить понад 90%, – сказав Чанг. ‘Так багато людей купують квартири як інвестицію, тому якщо ця річ не буде міститися, вона може стати справжнім чорним лебедем’.

Той факт, що економіка Китаю настільки велика, може вплинути на решту світу, додав Чан. ‘Якби Китай мав серйозну економічну проблему через China Evergrande, решта світової економіки була б заражена цим’.

Промисловий середній рейтинг Dow Jones завершив понеділкову торгову сесію більш ніж на 600 пунктів після різкого падіння фондового ринку в Європі та Гонконзі та інших частинах Азії. 10-річна дохідність казначейства, яка рухається протилежної ціни, знизилася до 1,279%, оскільки інвестори шукали безпеки в облігаціях.

Захист широкої фінансової системи

‘Я думаю, що в кінцевому підсумку влада Китаю втрутиться, щоб принаймні ширша фінансова система не впала в кризу’, – сказав Марк Вільямс, головний економіст Азії в Capital Economics. ‘Якщо ви забудовник, вам загрожує кілька похмурих місяців вперед. Ключова відмінність, на мою думку, полягає в тому, що політики дозволять забудовникам відчувати значний біль, але вони втручаться, щоб переконатися, що банківська система в порядку.

Джим Чанос, президент і засновник Kynikos Associates, сказав, що це критичний момент для керівництва Китаю, яке здійснює регуляторні репресії щодо інтернет -компаній, освітніх компаній, ігор та інших галузей промисловості.

Чанос сказав, що ключовим буде побачити, як Пекін відреагує на ‘Евергранде’.

«Ми бачимо іншу зміну тону … спосіб ставлення уряду до бізнесу, керівників підприємств, західних інвесторів. Як вони будуть вирішувати порядок допомоги, який, на думку всіх, очікується, якимось чином, у формі чи формі? ‘ – сказав він в ефірі CNBC. ‘Чи будуть врятовані власники західних облігацій? Чи піде це лише власникам нерухомості, яким винні квартири, які ще не побудовані Евергранде? Чи підстрижуть банки? ‘

Біль на китайському ринку нерухомості?

За словами Чаноса, Китай чотири рази намагався зупинити спекуляції на своєму ринку нерухомості з 2011 року. ‘У кожному з цих випадків економіка дуже швидко досягла швидкості зупинки, і влада зняла ногу з гальм і знову натиснула на акселератор’, – сказав він.

Він сказав, що ринок житлової нерухомості дорівнює 20% ВВП Китаю, тоді як діяльність у сфері нерухомості в цілому становить близько 30% ВВП.

‘Це лише нестандартні цифри, і вони погіршилися за часів президента Сі [Цзіньпіна], а не краще. Ми не вважаємо це системним для західних фінансових ринків ‘, – сказав Чанос, який скоротив акції Китаю.

Вільямс із Capital Economics заявив, що близько 1,4 мільйона власників нерухомості сплатили депозити та чекають на поставку нерухомості Евергранде. ‘Ми не знаємо, чи зможуть вони побудувати будинки, але це виглядає малоймовірним’, – сказав він, зазначивши, що деякі житлові будинки вже перебувають і знаходяться на різних етапах будівництва.

Ризик полягає в тому, що якщо також виникнуть проблеми в інших компаніях з нерухомості, вартість нерухомості постраждає, і на ринку житла можуть виникнути потрясіння. Споживач – це великий фактор китайської економіки, і удар по житлу може завдати шкоди споживанню.

Це також випливає на інші регіональні та світові ринки через ослаблення китайського ринку імпорту, а також уповільнення попиту на всі види сировини.

‘Коли ви поєднуєте це з деякими регуляторними змінами в Китаї, явним уповільненням зростання, явним уповільненням попиту на сировину разом із цим зростанням, є певні підстави зупинитися і запастися терпінням щодо того, що відбувається в регіоні’, – сказав Рідер.

‘Але економічне зростання Китаю та переплетений характер Китаю у світовій економіці є величезним, і тому Китай як важлива орієнтація ринків не скоро зникне’, – сказав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *