Система Roomality створить тривимірні віртуальні види з вікон

Застосування віртуальної реальності та штучного інтелекту розширює можливості по створенню оригінальних архітектурних рішень. Стартап Roomality планує створювати гігантські голографічні 3D екрани, здатні замінити стандартні вікна і дозволяють (поки одному користувачу) створювати індивідуальні пейзажі на голографічних екранах. Особливістю пропонованої технології є відсутність необхідності використовувати спеціальне обладнання, таке як VR шоломи або VR окуляри. Ентузіасти демонструють на своєму ресурсі в інтернеті можливості та принцип роботи винаходи.

Користувачі зможуть змінити своє оточення і відпочити в спокійному лісі, або спостерігати, як сонце сідає за самотньою горою, або насолодитися гострими відчуттями від арктичної снігової заметілі не виходячи з власного будинку. Roomality дозволяє дивитися на пейзажі Манхеттену з тераси на даху і спостерігати, як приземляються літаки у Квінсі. Система здатна також доставити користувача на поверхню Місяця.

Концепція Roomality гранично проста – дві камери, встановлені над величезним екраном, імітує вікно, використовуючи штучний інтелект, відстежують положення очей користувача, динамічно змінюючи вміст дисплея відповідно до руху глядача. При створенні фотореалістичних пейзажів задіяна технологія Unreal Engine, що дозволяє створювати імітацію будь-яких пейзажів. Раніше аналогічна система відстеження положення голови користувача використовувалася в New Nintendo 3DS.

На думку розробників, технологія відстеження положення людини для створення ілюзорних 3D пейзажів на великих екранах може застосовуватися творцями ігрового контенту, архітекторами та іншими фахівцями. Вартість і час появи комерційних пристроїв Roomality поки не розголошується.