Ситуація в Бішкеку: ексспікера парламенту побили, політв’язнів випускають, а Білий дім горить

Бішкек, мітинг
Супутник Киргизстан

У столиці Киргизстану Бішкеці ситуація загострюється – побили лідера партії “Бутун Киргизстан”, колишнього спікера парламенту Адахана Мадумарова і почали звільняти політв’язнів. Про цьому повідомляє Sputnik Киргизстан.

Мадумарова вчи через натовп. У нього на обличчі бувши садно.

Причиною побиття політика назвали “продаж урочища Каркира”. В 2008 році угоду з Казахстаном ратифікував парламент – Жогорку Кенеш, спікером якого був Мадумаров.

ЗМІ також мають інформацію про побиття колишнього голови Державної реєстраційної служби Таїрбека Сарпашева.

Протестувальники почали звільняти політв’язнів. Зокрема, з СІЗО випустили політика Садира Жапарова і колишнього президента Алмазбека Атамбаєва. Мітингувальники зустріли першого на площі і створили для нього живий коридор.

Крім того, демонстранти звільнили засуджених політиків Сапара Ісакова і Равшана Жеенбекова з місць позбавлення волі. Равшан Жеенбеков є заарештованим у справі про захоплення заручника і організацію масових заворушень. Ісакову дали 15 років у справі про ТЕЦ Бішкека.

А тим часом Білий дім, раніше захоплений протестувальниками, почав горіти.

Білий дім Киргизстану, пожежа
Супутник Киргизстан

Загоряння зафіксоване в одному з кабінетів на четвертому поверсі. У цьому крилі будівлі знаходяться робочі місця співробітників апарату законодавчого органу.

Білий дім Киргизстану зсередини
Супутник Киргизстан

До Білого дому приїхали пожежники.

По фото видно, як деякі приміщення в будівлі зруйновані.

Білий дім Киргизстану зсередини
Супутник Киргизстан

Пожежу в Білому домі гасять три пожежні розрахунки, задіяна одна автодрабина.

Нагадаємо, на площі Ала-Тоо вчора проходила акція протесту опозиційних сил. Зібралися 3-4 тисячі людей, незадоволених попередніми підсумками парламентських виборів. Після спроби штурму воріт Білого дому почалися сутички між міліцією і мітингувальниками. Вночі протестувальники зайняли Білий дім.

Джерело