“Сюрприз” від влади: в Росії почали вибухати дитячі подарунки на Новий рік

В Мурманській області (РФ) дітям від імені губернатора Андрія Чібіса вручили новорічні подарункові набори, до яких входили ліхтарики, що вибухають при зарядці. При цьому влада витратила на подарунки 11,5 млн рублів, тоді як один такий ліхтарик в інтернеті коштує 489 рублів.

Як пише Абзац, про це повідомляє видання “Новая газета”.

На онлайн-ялинку до губернатора запросили 3900 школярів з-поміж обдарованих дітей, відмінників, дітей з інвалідністю та дітей медиків, що працюють в “червоних зонах” інфекційних лікарень. З нагоди свята дітям подарували глобуси і набори товарів для подорожей, до яких входив “кемпінговий ліхтарик з диско-кулею”.

Жителька Мурманська Ольга Дирингер розповіла, що вже вдома під час зарядки подарований владою ліхтарик вибухнув, а пластмасові осколки розлетілися по всій кімнаті. Судячи з виявлених в помешканні пошкоджень, вибух був немалої сили – осколки пошкодили горщик для квітів і диван.

Ольга додала, що до ліхтарика не додавалася інструкція, тому її довелося шукати в інтернеті. Знайти інструкцію вдалося на китайській торговельній площадці, де іграшку продають за 489 рублів.

Батьки інших дітей підтвердили слова Ольги і почали масово публікувати фото ліхтариків, що вибухнули відразу або через кілька днів використання.

Деякі батьки заявили, що подарований дітям ліхтарик не працював зовсім. Реакції від влади немає.

Згідно з даними сайту держзакупівель, на подарунки витрачено 11,5 млн рублів, вартість одного набору склала майже 3000 рублів.

Читайте також: Справа Оленки живе: мережі повеселив моторошний пам’ятник російському даїшнику на пеньку