Трамп вперше зустрівся із Пенсом після заворушень у Капітолії: Домовилися продовжити роботу до кінця каденції

Віце-президент відмовляється відсторонити Трампа від посади шляхом застосування 25-ї поправки до Конституції США, як того вимагають конгресмени від Демократичної партії

Дональд Трамп і Майк Пенс
Reuters

Президент США Дональд Трамп і віце-президент Майк Пенс у понеділок ввечері вперше зустрілися після заворушень в Капітолії і провели “гарну бесіду”. Про це повідомив високопоставлений чиновник з Білого дому, передає Reuters.

Новини за темою: У Палаті представників США вже 218 конгресменів готові проголосувати за імпічмент Трампа

“Вони підтвердили, що ті, хто порушив закон і штурмував Капітолій минулого тижня, не являють собою перший рух Америки, підтримуваний 75 мільйонами американців, і пообіцяли продовжувати роботу від імені країни до кінця свого терміну”, – сказав чиновник.

Новини за темою: У Конгресі США оприлюднили текст проекту резолюції для імпічменту Трампа

За його словами, Трамп і віце-президент також обговорили майбутній тиждень і розмірковуючичи про останні чотири роки роботи і досягнення адміністрації.

Це була їхня перша розмова з тих пір, як у середу президент-республіканець піддав критиці Пенса за те, що він не спробував заблокувати підтвердження перемоги Джо Байдена при підрахунку голосів Колегії виборників у Конгресі.

Також відомо, що Трамп не зв’язався з Пенсом, щоб упевнитися в його безпеці у середу, коли він був евакуйований під час заворушень, влаштованих прихильникамі Трампа у будівлі Конгресу.

Віце-президент чинить опір вимозі демократів відсторонити Трампа від посади шляхом застосування 25-ї поправки до Конституції США. Радники Пенса кажуть, що він проти такого кроку.

Також відомо, що спікер Палати представників США Ненсі Пелосі заявила, що якщо Пенс відмовиться відсторонити Трампа від посади, вона винесе на голосування питання про імпічмент президента.

Минулого тижня Трамп, який безуспішно намагався оскаржити свою поразку на виборах 3 листопада, закликав Пенса втрутитися в процес сертифікації результатів виборів і закликав своїх прихильників йти маршем до Капітолію.

Нагадаємо, під час штурму Капітолію 6 січня загинули п’ятеро людей, у тому числі офіцер поліції.

Переможець виборів, демократ Джо Байден вступає на посаду 20 січня.

Джерело