Трамп визначився із послом США в Україні. Що відомо про кандидата

Читати новину: Російською

Американський президент Дональд Трамп номінував генерал-лейтенанта у відставці Кейта Дейтона на посаду посла США в Україні, повідомляє Абзац.

“Кейта Дейтона (з Вашингтону) призначити Надзвичайним і Повноважним Послом Сполучених Штатів Америки в Україні”, – зазначається в повідомленні на сайті Білого дому.

Зараз Дейтон обіймає посаду директора Центру Джорджа Маршалла в місті Гарміш (Німеччина). Він працює там з 2010 року, одразу після того, як звільнився з армії США у званні генерал-лейтенанта. Крім того, він виконує функції старшого радника з питань оборони США по Україні.

Раніше Дейтон служив на посадах координатора з питань безпеки в палестино-ізраїльському конфлікті, директором з питань стратегії, планування та політики штабу армії США, директором операцій розвідувального агентства Пентагону, аташе з питань оборони в посольстві США в Росії.

Кейт Дейтон має численні нагороди за військову службу, в тому числі від Державного департаменту, а також урядів Канади, Німеччини й Австрії. Володіє німецькою та російською мовами.

Для призначення на посаду посла США в іншій державі номінант має пройти процедуру узгодження в Сенаті.

Нагадаємо, попередній посол Сполучених Штатів в Україні Марі Йованович обіймала цю посаду з серпня 2016 до травня 2019 року.