Перемир’я, досягнуте в сирійській Дераа після багатомісячних боїв

Триденне припинення вогню набуло чинності після тижнів інтенсивних нападів провладних сил на повстанців у місті Дераа

У обложеному сирійському місті Дераа триденне припинення вогню набуло чинності після тижнів інтенсивних нападів провладних сил на анклав, що перебуває під контролем повстанців, повідомили ‘Аль-Джазірі’ місцеві джерела.

Припинення бойових дій було оголошено в середу після того, як російські генерали запропонували новий план, який, здавалося б, відповідав деяким вимогам повстанців щодо залучення російської військової поліції до патрулювання Дераа аль-Балада-південного району міста Дераа-при цьому вперше присутність безпеки Сирійської армії в оплоті.

Повстанці заявили, що вони прийняли план, тоді як армія заявила, що у середу дасть відповідь на угоду, яка також дозволяє підняти прапори Сирії та Росії в опозиційному бастіоні, але дає Москві гарантії, що підрозділи армії, які підтримуються Іраном, не можуть безкарність.

Джерела армії повідомили агентству Reuters, що війська, які підтримуються Іраном, які оточували повстанський анклав протягом останніх двох місяців і висунули підкріплення у понеділок, будуть відкликані згідно з угодою.

Державне інформаційне агентство SANA повідомило, що деякі повстанці почали здавати свою зброю в Дераа-аль-Баладі в середу. Він додав, що, як очікується, по всьому місту будуть відкриті декілька урядових центрів, де інші повстанці передадуть зброю та ‘вирішать’ усі невирішені питання.

Тим часом незалежне сирійське інформаційне агентство Step News заявило, що ті, хто відмовляється від умов угоди, будуть евакуйовані до північно -західної провінції Ідліб. Це останній опорний бастіон у країні, де проживає близько трьох мільйонів людей-половина з яких була переміщена попередніми урядовими наступами у різних районах країни.

За словами жителів, військових та опозиційних джерел, елітні сирійські сили, яких допомагають проіранські ополченці, розпочали наступ у вівторок проти анклаву повстанців у південно-західній кишені, що межує з Йорданією та Ізраїлем.

Боротьба загострилася на початку цього тижня після краху російського мирного плану, який мав на меті запобігти всебічному наступу на Дераа аль-Балад, ядро ​​міста Дераа, яке кинуло виклик державній владі з тих пір, як президент Башар Аль повернув навколишню провінцію Дераа. -Сили Асада у 2018 році.

Свідки та військові джерела повідомили, що проіранська четверта дивізія сирійських військових, яку підтримують місцеві ополченці, що фінансуються Іраном, випустила десятки імпровізованих ракет у Дераа аль-Балад.

Скажіть гуманітарні умови

Дераа аль-Балад був батьківщиною мирних протестів проти диктаторського правління Асада, що спалахнуло десятиліття тому-частина повстання за демократію арабської весни-перш ніж поширитися у відповідь на смертельні розправи з боку сил безпеки і перетворитися на нищівну громадянську війну .

Остання армійська кампанія відбулася на тлі ряду нападів за останні 24 години залишками повстанських угруповань на армійських блокпостах і заставах у Даелі, Ясемі та інших містах провінції Дераа.

Джерело західного спецслужби заявило, що кілька тисяч сімей у містах, які опинилися під перехресним вогнем, втекли в безпечніші райони поблизу кордону з Йорданією, де йорданська армія перебувала на бойовій готовності щодо можливої ​​нової хвилі біженців.

Сирійська армія заявила, що щонайменше четверо солдатів загинули в засідках на війська в містах Саманін і Нава, а обстріли повстанців спричинили кілька жертв у житлових районах.

Раніше на цьому тижні організація Amnesty International, що базується у Великій Британії, закликала уряд Сирії припинити облогу Дера-аль-Балада та дозволити ‘вільний гуманітарний доступ’ до району, де близько 20 000 людей живуть у жахливих умовах.

Мешканці повідомили правозахисній групі ‘лише жінок та дітей віком до 15 років пропустили пішки з обложеної зони пішки після того, як вони пройшли перевірку безпеки та сказали залишити посвідчення особи’.

Інші стверджують, що в магазинах майже «немає всієї їжі», і протягом тривалого часу повідомляється про відсутність електроенергії.

Урядові війська, за сприяння російської авіації та іранських ополченців, знову захопили провінцію Дераа у 2018 році, і Москва запевнила Ізраїль та Сполучені Штати у той час, що вони не допуститимуть проникнення бойовиків, які підтримуються Іраном, у прикордонну зону.

Ця угода змусила тисячі повстанців, що підтримуються Заходом, передати важку зброю, але утримувала сили Асада від проникнення в Дераа-аль-Балад, адміністрація якого залишалася в руках опозиції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *