Туристичний ажіотаж на Лемурійському озері у Херсонщині

Власники приморських курортів, кафе і розважальних закладів Херсонщини нарікають: через карантин відпочивальників в червні приїхало значно менше, ніж зазвичай. А ось в Присиваської ВІДГ Чаплинського району і моря немає, a c курортниками все в порядку – їх цілющі води рожевого Лемурійського озера приваблюють.

«Кожен день прибуває по півтори-дві сотні гостей. Це навіть більше, ніж у такий же час торік. Хтось залишається тільки на вихідні, хтось затримується днів на десять. Їдуть з Києва, Дніпра, Запоріжжя, Тернопільської, Львівської області. C розміщенням ніяких складнощів немає: адже в селах нашої ВІДГ працює близько сотні садиб зеленого туризму.

А в Григорьєвка відкрився ще і перший корпус готелю c п’ятьма комфортними тримісними номерами та кафе», – розповів голова Присиваської об’єднаної територіальної громади Сергій Клищевський. Небачене, як для реалій Херсонщини, справа: в суспільстві у лемурійського озера приватних «готельєрів» зараз стільки, що вони вже конкурують між собою.

Щоб садиби зеленого туризму виглядали більш привабливими для відвідувачів, тут навперебій розбивають квітники, встановлюють мальовничі альтанки, спішно облаштовують каналізацію та інші побутові зручності.

Місцеві жителі ініціативу господарів садиб тільки вітають: адже чим більше у них гостей, тим більше робочих місць створюють для їх обслуговування, і більше податків надходить у скарбничку ВІДГ. А мешканців вистачає – крім відпочивальників, тут приймають навіть китайських, румунських, турецьких робітників, що працюють на будівництві великої вітроелектростанції поблизу.

Коли будівництво завершиться, і вони поїдуть – важливо, щоб місця в гостьових будиночках не стояли порожніми, а заповнювалися туристами. Сергій ЯНОВСЬКИЙ Новий день