Twitter і Facebook заблокували акаунти Трампа, а YouTube видалив одне з його відео

Twitter також пригрозив назавжди відсторонити Трампа від платформи, якщо він знову порушить її правила

Твіт Трампа позначений як такий, що несе загрозу насильства
Twitter Трампа

Twitter і Facebook заблокували акаунти президента США Дональда Трампа, а YouTube видалив одне з його відео після того, як в середу натовпи його прихильників ввірватися до Капітолію США. Про це повідомляє видання Politico із посиланням на заяви адміністрації соцмереж.

Twitter також пригрозив назавжди відсторонити Трампа від платформи, якщо він знову порушить її правила.

У 62-секундному відео, розміщеному на YouTube, Facebook і Twitter в середу вдень, Трамп повторив свої заяви про те, що президентські вибори були “вкрадені” , водночас закликаючи своїх прихильників, які заполонили Палату Представників і Сенат, “піти додому”.

Twitter заявив, що вимагатиме від Трампа видалити цей пост і два інших твіти із твердженнями про фальсифікацію виборів, і що його аккаунт буде заблокований протягом 12 годин після того, як він це зробить.

Представник Twitter сказав, що це був перший випадок, коли компанія заблокувала акаунт Трампа через порушення.

Протягом багатьох років соцмережа відмовлялася робити це через статус Трампа як глави держави.

Пізніше Facebook наслідував приклад Twitter, оголосивши, що введе “24-годинний функціональний блок”, який тимчасово позбавить Трампа можливості публікувати повідомлення. Адміністрація платформи Facebook в Instagram також заявила, що блокує його аккаунт.

Нагадаємо, 6 січня прихильники Дональда Трампа увірвалися до будівлі Конгресу США, де влаштували погром. Це сталося після того, як в Капітолії почалося засідання конгресменів, де повинні були підрахувати голоси колегії вибірників і затвердити обраного президента – демократа Джо Байдена. Однак у зв’язку із запереченнями республіканців засідання було перервано.

Водночас Трамп заявив, що не визнає своєї поразки на президентських виборах і “ніколи не здасться”.

 

Джерело