Тимчасовий уряд Східної Лівії, підтримуваний Хафтаром, заявив про відставку

Відставка уряду сталася на тлі протестів громадян проти погіршення умов життя, відключення електроенергії, а також корупції у владі


Глава Тимчасового уряду Лівії Абдулла Аль-Тані
Al Arabiya

Тимчасовий уряд східної частини Лівії на чолі з Абдуллою Ат-Тінні, підтримуваний фельдмаршалом Халіфою Хафтаром, заявив про свою відставку. Про це повідомляє телеканал Al Arabiya.

Прохання уряду про відставку було подане спікеру парламенту Агілі Салеху у неділю ввечері під час екстреного засідання, скликаного у зв’язку з вимогами громадян, які вийшли на протести проти погіршення умов життя і відключення електроенергії. Відставка уряду буде представлена на розгляд парламенту.

Протестам на сході Лівії передував від’їзд сотень людей на захід країни, зокрема, до столиці Тріполі, минулого місяця.

Під час демонстрацій люди вимагали боротьби з корупцією та відставка уряду примирення, а також виведення всіх іноземних сил, присутніх на лівійських землях.

Нагадаємо, у квітні минулого року командувач Лівійською національною армією фельдмаршал Халіфа Хафтар оголосив наступ на Тріполі.

Лівія фактично розділена на дві частини -схід і захід. У країні встановилося двовладдя: з одного боку уряд національної згоди з адміністрацією в Тріполі, з іншого – Палата представників в Тобруці, яка підтримує Халіфу Хафтара.

У червні військова підтримка уряду національної згоди з боку Туреччини змусила базовану на сході Лівійську національну армію відмовитися від наступу на Тріполі, який тривав вже 14 місяців. Лінії фронту на кілька тижнів закріпилися навколо утримуваного ЛНА міста Сирт в центрі узбережжя Лівії і Юфри на півдні.

Уряд національної згоди в Тріполі, крім Туреччини, підтримує Катар, ще кілька країн в регіоні і ООН, Хафтара – Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати, Італія, Франція і Росія.

Джерело