Тимошенко недарма б’є на сполох, політики мають підтримати референдум “Батьківщини”, – експерт

Референдум на захист землі, який “Батьківщина” допомагає організувати людям, стане тестом для режиму Зеленського на імунітет від узурпації влади і останньою конституційною можливістю змусити “слуг народу” скасувати рішення, які не підтримують українці.

Про це у статті “Референдум по землі як тест для режиму Зеленського” пише політолог Віталій Кулик.

“Сьогодні той день, коли потрібно відкинути партійні знамена та розпочати рух на захист землі. Статтею 13 Конституції України встановлено, що земля є об’єктом права власності Українського народу. Отже, питання продажу землі є питанням конституційним і потребує всенародного опитування! Референдум, який організовують люди за підтримки партії “Батьківщина”, справді є можливістю вплинути на цю владу”, – констатує аналітик.

Зміни до Земельного кодексу, які підтримали представники усіх партій, окрім “Батьківщини”, експерт називає “нав’язаними ззовні умовами отримання $700 млн дешевої кредитної підтримки від Світового банку, яка потрібна непрофесійному Кабміну задля латання бюджетних дірок”. Платять за це “найціннішим, що залишилося у держави”.

“Можна повністю погодитися з лідером “Батьківщини” Юлією Тимошенко про те, що “ухвалений сьогодні закон (законопроєкт №2194) зняв останні запобіжники від розпродажу землі іноземцям. Це означає, що нам більше не буде належати не лише земля. Українцям не будуть належати врожаї, прибутки від своєї землі, народу не буде належати нічого на нашій землі і навіть під нею”, – цитує експерт Юлію Тимошенко.

Референдум, який організовує “Батьківщина”, стане для влади тестом на здатність чути людей, більшість яких проти продажу землі, вважає політичний експерт.

“Багато експертів вказують, що Банкова герметизується, “слуги” перестають сприймати критику, а сам президент остаточно втратив відчуття реальності. Цим користається його ближче оточення, яке готове розпродати країну та втекти в якийсь тропічний “ростов”. Ось референдум і може стати тестом на те, чи є життя на Банковій”, – підсумовує Кулик.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2194, яким дозволила продаж землі іноземцям, скасувала заборону на продаж цінних земель та зняття верхнього родючого шару, дозволила передавати та продавати право оренди без погодження із власником паю, надала переважне право на купівлю землі особам, які займаються видобутком корисних копалин тощо. Єдиною фракцією, яка не дала за зміни до Земельного кодексу жодного голосу, була “Батьківщина” Юлії Тимошенко. Лідер партії назвала це голосування “чорним днем в історії України”, а референдум – єдиним способом захистити землю від розпродажу.

Джерело