У Чернігові зафіксували підкуп виборців лампочками

Лампочки розносили відразу кілька кандидатів у депутати міськради і кандидат у мери Чернігова

Спостерігачі Комітету виборців України (КВУ) повідомляють про факти підкупу виборців у місті Чернігові від імені кандидата в мери міста та кандидата в депутати міськради. Про це повідомили в прес-службі КВУ.

Зокрема, до будинку одного з мешканців Чернігова 6 жовтня завітали кандидат у депутати Чернігівської міської ради разом зі своїм помічником та пропонували взяти участь у програмі енергозбереження, отримавши безкоштовно електролампочки.

На цих лампочках був розміщений логотип політичної партії “За майбутнє”, а також вказані імена з прізвищами та фото кандидатів. Так, на упаковках з лампочками розміщені фотографії кандидатів у депутати міської ради Валерії Макової та Тетяни Федіної, а також кандидата в мери Чернігова Антона Полякова. 

Як з’ясувалося, відповідна діяльність проводиться в Чернігові з початку вересня. Її ініціатором є міська команда партії “За майбутнє “та колишній член фракції “Слуга народу” Антон Поляков, які проводять у місті акцію з енергозбереження. Суть акції полягає в тому, що в обмін на персональні дані (ПІБ та контакти), виборцям пропонують отримати дві LED лампочки. Крім того, під час дворових зустрічей виборець зможе отримати ще дві лампочки.

“Діяльність відбувається за технологією “від дверей до дверей”. Участь в обходах беруть не тільки агітатори, а й самі кандидати. Така діяльність має ознаки підкупу виборців. Відповідно до ч.6 ст. 57 Виборчого кодексу України”, – йдеться в повідомленні Комітету.

За словами голови КВУ Олексія Кошеля технологія “лампочка в обмін на голос” використовується в Чернігівській області не вперше. Зокрема, така ж технологія використовувалася в 2016 році в окрузі №206.

Інформацію про підкуп виборців КВУ передали в Національну поліцію.

Нагадаємо, що місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня 2020 року.

Джерело