У Кремлі поки не бачать підстав для проведення саміту лідерів “нормандської четвірки”

Заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак вважає за доцільне проведення “нормандського саміту” лише після того, як будуть виконані рішення, досягнуті під час минулої зустрічі в Парижі


Володимир Путін і Дмитро Козак
З відкритих джерел

Заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак поки не бачить підстав для проведення саміту лідерів “нормандської четвірки”. Про це він заявив після завершення зустрічі радників лідерів “нормандської четвірки” у Берліні 11 вересня під час брифінгу, який транслював “RT російською“.

“Питання проведення зустрічі лідерів “нормандської четвірки” не обговорювалося в Берліні. Незважаючи на те, що один з учасників переговорів заявляє, що саміт у нормандському форматі є метою, ми розуміємо, що підстав для його проведення немає”, – зазначив Козак.

На його думку, якщо лідери “нормандської четвірки” збиратимуться, щоб просто поговорити, врегулювання конфлікту на Донбасі буде відтерміновано на невизначений термін.

Заступник голови Адміністрації президента РФ вважає за доцільне проведення “нормандського саміту” лише після того, як будуть виконані рішення, досягнуті під час минулої зустрічі в Парижі.

Нагадаємо, 9 грудня 2019 року в Парижі відбувсяся останній саміт лідерів “нормандской четвірки”. У його підсумковому комюніке зазначено, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою “всіх на всіх” до 31 грудня 2019 року, розведення сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей” і розширення мандату Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Джерело