У Китаї людям почали робити щеплення експериментальною вакциною від коронавірусу

Вакцинацію вже пройшли кілька сотень тисяч китайців


Associated Press

Спершу Китай критикували за вакцинацію топ-чиновників і медичних дослідників до завершення всіх випробувань, тепер експериментальну вакцину колять сотням тисяч громадян. Про це йдеться в матеріалі New York Post.

За словами голови Національної комісії охорони здоров’я Китаю Чжен Чжунвея, вакцинацію почали з медпрацівників, оскільки ця професія відноситься до професій підвищеного ризику.

“Ми дуже ясно дали зрозуміти, що вакцина від Covid-19, яку ми використовуємо через надзвичайну ситуацію, безпечна. Її безпеку можна гарантувати, але її ефективність ще треба визначити”, – сказав він, зазначивши, що під час клінічних випробувань у вакцини не було серйозних побічних ефектів.

Новини за темою: Карта поширення коронавірусу у світі: Онлайн

Чиновник також заявив, що при проведенні вакцинації китайська влада керувалася стандартами Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка підтримала використання експериментальної вакцини в надзвичайній ситуації.

“Після ухвалення рішення про вакцинацію представників високоризикових професій у нас були переговори з відповідними представниками ВООЗ у Китаї, і ми отримали розуміння і підтримку з боку міжнародної організації”, – розповів Чжен Чжунвей.

Відзначимо, що вакцина все ще проходить третій етап клінічних випробувань, під час якого медики вивчають більш детально питання її безпеки та ефективності. Після завершення цього етапу вакцина може бути представлена на затвердження регулювальним органам.

Джерело