У Києві затримали одного з ватажків ІДІЛ

Затриманий є вихідцем з однієї з пострадянських країн, брав участь у бойових діях на території Сирії та ІракуСБУ

У Києві Служба безпеки України затримала одного з ватажків міжнародної терористичної організації “Ісламська держава”, який перебуває в розшуку по лінії Інтерполу. Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

“За отриманими українською спецслужбою даними, злочинець є вихідцем з однієї з пострадянських країн і входить до керівної ланки терористів ІДІЛ. Встановлено, що свого часу затриманий був заступником відомого чеченського радикального ісламіста Ахмеда Чатаєва, якого підозрюють в організації теракту в Міжнародному аеропорту Ататюрк в 2016 році. Іноземець брав участь у бойових діях на території Сирії та Іраку, займався відбором і підготовкою бойовиків, організацією терактів”, – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що у 2018 році чоловік за підробленими документами незаконно прибув до України. У Київській області він створив злочинне угруповання, в яке входили вихідці з країн Центральної Азії.

Наразі затриманий перебуває під арештом терміном 40 діб. Розпочато процедуру екстрадиційної перевірки.

СБУ також перевіряє можливу причетність міжнародного злочинця та учасників злочинного угруповання до підготовки терористичних актів на території України.

Джерело