У Києві жінка під прикриттям сурогатного материнства продала свою дитину

Продавши власну дитину, жінка отримала 400 тис. грн


Romania Insider

У Києві жінка під прикриттям сурогатного материнства продала свою дитину. Про це повідомляє міська прокуратура Києва в Facebook.

Відзначається, що в 2018 році в один з медичних центрів міста Києва, який надає послуги у сфері репродуктивної медицини, звернулися подружжя з Китаю для участі в програмі сурогатного материнства.

Між ними був укладений договір, згідно з яким сурогатна мати за оплату в сумі близько 400 тис.грн повинна була виносити і народити дитину, біологічними батьками якої повинно бути подружжя. Після встановлення генетичної спорідненості дитини жінка зобов’язалася передати її на виховання пари.

Наведені центром процедури не призвели до вагітності сурогатної матері. Для отримання грошей жінка вступила в статеві стосунки зі своїм співмешканцем і завагітніла від нього.

Новини за темою: В Одеській області засуджено організатора каналу торгівлі людьми

“Протягом усього часу вагітності підозрювана і посадові особи медичного центру приховували від іноземців інформацію про те, що вони не є біологічними батьками виношуваної дитини”, – наголошується в повідомленні.

Після народження дитини працівники центру внесли до довідки неправдиву інформацію щодо генетичної спорідненості сімейної пари та дитини. Будучи впевненими в тому, що саме вони є батьками дитини, подружжя виплатило сурогатній матері близько 400 тис. гривень.

Постраждалі викрили обман лише при проведенні генетичного дослідження дитини при оформленні нею громадянства КНР.

Жінці пред’явлено звинувачення за ч.3 ст. 149 Кримінального кодексу України (торгівля людиною, вчинене відносно малолітнього, за попередньою змовою групою осіб). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Наразі слідство триває. Вирішується питання про притягнення до відповідальності посадових осіб медичного центру.

Джерело