У київському суді роз’яснили скасування арешту Януковича

У суді заявили, що не було підтверджено оголошення в міжнародний розшук

Віктор Янукович
АПУ

У Київському апеляційному суді роз’яснили скасування арешту Януковича. У суді заявили, що постанова слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 12 травня 2020 року про обрання запобіжного заходу до підозрюваного Віктора Януковича у вигляді тримання під вартою, є незаконною, необґрунтованою та невмотивованою. Про це повідомляє прес-служба Київського апеляційного суду.

“Суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що постанова слідчого судді Печерського районного суду міста Києва є незаконною, необґрунтованою та невмотивованою, що винесена з істотним порушенням вимог Кримінального процесуального закону, враховуючи наступне”, – йдеться у повідомленні.

У суді додали, що скасовуючи постанову слідчого судді Печерського районного суду міста Києва, Київський апеляційний суд виходив з того, що прокурором не доведено факт оголошення підозрюваного Януковича В. Ф. у міжнародний розшук, як того вимагають положення ч. 6 ст. 193 КПК України. 

Зазначається, що суддя може розглянути клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого, лише у разі, якщо прокурором, окрім наявності підстав, передбачених статтею 177 КПК України, буде доведено, що підозрюваного, обвинуваченого оголошено у міжнародний розшук.

Відзначається також, що слідчим суддею Печерського районного суду допущені “істотні порушення вимог Кримінального процесуального закону, оскільки текст оригіналу постанови, який міститься в матеріалах провадження, відрізняється від її завіреної копії, наданої захисникам підозрюваного”.

Нагадаємо, 16 листопада Київський апеляційний суд скасував заочний арешт екс-президенту України Віктору Януковичу у справі про організацію насильницьких злочинів 18-20 лютого 2014 року під час Майдану і призначив розгляд про обрання запобіжного заходу.

Джерело