У Луганській області на роботах із запобігання катастрофи чиновники вкрали 14 млн гривень, – Нацполіція

Директорам підприємств пред’явлено звинувачення у службовому підробленні та розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем

У Луганській області правоохоронні органи викрили корупційну схему з розкрадання коштів, виділених на попередження катастрофи
Нацполиция України

Виконуючий обов’язки ДП” Первомайськвугілля”, директор відокремленого підрозділу ВП “Шахта “Золоте ” та двоє директорів комерційних структур викриті на розтраті 14 млн гривень, виділених на попередження надзвичайної ситуації техногенного характеру у зв’язку із затопленням шахт. Про це повідомляє прес-центр Нацполиции.

Повідомляється, що в 2017 році в Первомайському-Стахановському вугледобувному регіоні склалася критична ситуація із затопленням двох шахт на тимчасово окупованій території Луганської області. Як наслідок – збільшився рівень води на третин шахті “Золоте”, що могло призвести до катастрофи.

Новини за темою: У Луганській області виявили дві схованки з великокаліберними снарядами і гранатами

З метою запобігання надзвичайним наслідкам у 2018 році уряд виділив 33 млн гривень на фінансування необхідних робіт на шахті, а розпорядником грошей визначили ДП “Первомайськвугілля”.

Держпідприємство уклало договір на виконання необхідних робіт з генпідрядником, а той – з іншою комерційною структурою. Однак частина робіт виконувалася за рахунок співробітників шахти, деякі роботи, які були оплачені з коштів державного бюджету, не виконувалися взагалі. Крім того, вартість окремих матеріалів була значно завищена.

Новини за темою: У Луганській обл. заступник міського голови вимагав хабара за перемогу в тендері

Таким чином, з 33 млн гривень комерційним структурам переплатили понад 14 млн гривень, а розкраданню ще понад 3 млн гривень вдалося запобігти.

Керівникам підприємств повідомлено про підозри за ч.5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 (замах на привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Джерело