У Мінську заарештували адвоката однієї з лідерів опозиції Марії Колеснікової

Захисниця Колеснікової Людмила Казак зперебуває в одному з територіальних управлінь внутрішніх справ міста Мінська

Член об’єднаного штабу опозиції Марія Колеснікова
TUT.BY

У Мінську була заарештована адвокат члена президії Координаційної ради (КС) Марії Колеснікової Людмила Казак. Про це стало відомо із заяви офіційного представникмене ГУВС Мінміськвиконкому Наталії Ганусевич у коментарі Інтерфакс-Захід“.

“Вона затримана за вчинення адміністративного правопорушення”, – сказала Ганусевич, не уточнивши при цьому, яке правопорушення мається на увазі.

Захисниця Колеснікової перебуває в одному з територіальних управлінь внутрішніх справ міста Мінська.

Раніше, вдень 24 вересня в Telegram-каналі колишнього претендента на пост президента Білорусі Віктора Бабарико заявляли, що адвокат Марії Колеснікової Людмила Казак не виходила на зв’язок з 13.50.

В п’ятницю має відбутися розгляд скарги на рішення суду партизанського району Мінська про застосування запобіжного заходу щодо Колесникової.

Нагадаємо, член президії Координаційної ради Білорусі Марія Колеснікова була затримана 8 вересня на білорусько-українському кордоні. Колеснікова утримується під вартою в Жодіно, вона звинувачується у закликах до захоплення влади за ч. 3 ст. 361 КК. Такий самий злочин інкримінують адвокатам Іллі Салею і Максиму Знаку. 18 вересня у відповідь на висунення звинувачень член президії Координаційної ради Максим Знак у СІЗО оголосив про безстрокове голодування.

Продовжує перебувати під вартою і Лілія Власова, член президії Координаційної ради, затримана раніше за підозрою в ухиленні від сплати податків.

Раніше екс-кандидат у президенти Білорусі і лідер опозиції Світлана Тихановська заявляла, що у зв’язку з тим, що більшість членів президії Координаційної ради Білорусі залишили країну або були заарештовані, до її складу можуть бути обрані нові люди.

Сьогодні в Білорусі на волі залишається лише один член президії Координаційної ради – Світлана Алексієвич.

Нагадаємо, Генпрокуратура Білорусі у зв’язку зі створенням Координаційної ради порушила справу за кримінальною статтею про заклики до захоплення влади.

Джерело