У МОЗ 81 сценарій перебігу пандемії в Україні

Україна рухається “жовтим сценарієм”, згідно з яким до кінця року від COVID-19 помруть 4 тисячі осіб. МОЗ змоделював 81 сценарій подальшого перебігу пандемії коронавірусу в Україні.

Як заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в четвер, 18 червня, з них вибрали три. “Ми прорахували 81 сценарій, за яким може розвиватися на території України епідемія коронавірусу. Але ретроспективно вибрали зараз три найбільш оптимістичні сценарії, які враховують саме сезонність в літній час. Оскільки тільки Схід у Європі вибивається із сезонності.

Ми хотіли подивитися, чи є в Україні сезонність по коронавірусної хвороби”, – розповів він. Чотири сценарію є на випадок дотримання населенням карантинних обмежень. “Ми можемо йти, коли відсутня сезонність, і ми впроваджуємо карантинні заходи не повністю та недосконало – тоді ми можемо вийти на 7 тисяч померлих.

Якщо сезонність буде 100% нульова, тобто, влітку не повинні реєструватися випадки, тоді у нас повинне бути не більше 1000 померлих”, – зазначив він. Чотири сценарії з урахуванням сезонності поширення коронавірусу: Якщо відсутня сезонність і карантин введено не досконально (чорний сценарій) – до кінця року очікується близько 7000 смертей. Сезонність помірна (жовтий сценарій) – близько 4000. Сезонність вище середньої (жовто-зелений сценарій) – 2500. Сезонність нульова (зелений сценарій) – не більше 1000. При цьому в Україні вже від коронавірусу померли 966 осіб. “Тому не можемо сказати, що у нас коронавірус має нульову сезонність. Зараз ми рухаємося “жовтим сценарієм”, помірна сезонність.

Тобто, ми виходимо на 4 тисячі померлих до кінця року. Але ця сезонність не є в цей час конкретним і досконалим фактором. Після ослаблення карантину чомусь всі відчули, що карантин скасували. Тому цей показник може коливатися”, – сказав Ляшко. “За яким сценарієм ми підемо – жовтим або жовто-зеленим – більшою мірою залежить від нас.

Тому, свідомо знімаючи маску в громадських будівлях, задумайтеся про ці цифри, про цифри які можуть вплинути на людей, зокрема на людей з групи ризику”, – додав він. При цьому в МОЗ припускають, що насправді хворих може бути вчетверо більше, ніж виявлено. Відзначимо, в Україні два дні поспіль рекордна захворюваність коронавірусом. За минулу добу виявлено 829 нових випадків. Всього з початку епідемії в Україні захворіли 34 063 осіб, з них померло 966, а 15 447 – одужали. Раніше Центр громадського здоров’я повідомив, що з 15 травня смертність від коронавірусу в Україні зросла майже вдвічі – з 476 до 901.