У Польщі вийшли на слід Джеймса Бонда: цікавився військовими об’єктами

В архівах Інституту національної пам’яті у Варшаві знайдені документи, які підтверджують перебування на території Польщі в 1960-х роках повного тезки героя шпигунських фільмів, розвідника Джеймса Бонда.

Про це повідомили в сюжеті каналу NDT.

За словами директора Інституту національної пам’яті маржі Крук, військовий аташе британського посольства Джеймс Бонд провів в Польщі майже рік – в 1964-65-х роках.

За цей час він побував у Білостоці та Ольштині і виявився в полі зору польських контррозвідників. Співробітник британського посольства звернув на себе увагу, коли намагався проникнути на військові об’єкти.

Примітно, що саме в цей час, в прокат кінотеатрів вийшов фільм “Голдфінгер” – третій з циклу про британського суперагента Джеймса Бонда.

Оскільки тезка кіногероя недовго пробув в Польщі і не контактував з місцевими жителями, цей випадок, як припускають, міг бути своєрідним жартом британської розвідки в стилі тонкого англійського гумору.

Як повідомляв “Апостроф”, польська прокуратура звернулася до Окружного суду Варшава-Мокотов з клопотанням про арешт трьох диспетчерів, які працювали в аеропорту Смоленська в день авіакатастрофи літака з президентом Польщі Лехом Качинським та польською делегацією в 2010 році.

Джерело