У Польщі заарештували підозрюваного в шпигунстві – був пов’язаний з проросійською партією: фото

У Польщі затримано чоловіка, якого підозрюють у шпигунстві на користь Росії. Йому висунули звинувачення, тепер йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Про це повідомляється на сайті Генпрокуратури Польщі.

Спецслужби затримали Януша Н. 31 травня у Варшаві. Суд заарештував його на три місяці. Відзначається, що вдома у підозрюваного і в офісах пов’язаних з ним осіб провели обшуки, під час яких виявлено велику кількість носіїв інформації і понад 300 тисяч злотих (81 тисяч доларів).

“У ході розслідування прокурор встановив, що підозрюваний діяв на користь Росії, активізувавши свою діяльність після того, як його спільник був раніше затриманий за підозрою в шпигунстві. Януш Н. за завданням співробітників російської розвідки намагався встановити контакт з польськими та закордонними політиками, в тому числі з тими, хто працює в Європарламенті “, – відзначили в генпрокуратурі.

Додається, що діяльність затриманого в Польщі, Європейському союзі та інших країнах була частиною російських пропагандистських і дезинформаційних проектів, зроблених з метою послабити позиції Польщі в ЄС і на міжнародній арені.

Як пише TVP.INFO, Януш Н. був пов’язаний з партією “Зміна”, яка веде проросійську діяльність і вважається проектом Кремля. Він також був одним із соратників Матеуша Піскорського, звинуваченого в 2018 році в шпигунстві на користь Росії і Китаю.

У квітні 2018 року Національна прокуратура оголосила, що Піскорський, здійснюючи широкомасштабну діяльність і використовуючи своє соціальне, професійне та політичне становище, а також контакти між політиками, національними та іноземними журналістами, впливав на соціальні групи в Польщі і за кордоном, просуваючи політичні цілі Росії.

Зокрема він намагався сформувати громадську думку, провокуючи антиукраїнську позицію поляків і антипольську позицію українців, прагнучи поглибити розбіжності між поляками і українцями.

Як повідомляв “Апостроф”, в травні екс-боєць спецпідрозділу США “Зелені берети” Пітер Деббінс отримав 15 років в’язниці за звинуваченням в довгостроковому шпигунстві на користь Росії і передачі секретної інформації.

Джерело