У США оприлюднено досьє світових банків, задіяних у відмиванні коштів, у тому числі в Україні

Банк JPMorgan пов’язаний з проведенням платежів для Пола Манафорта в період висунення йому звинувачень у зв’язку з його роботою на одну з політсил в Україні


antikor.com.ua

У США оприлюднені дані про найбільші світові банки, які брали участь у відмиванні грошей в Малайзії, Венесуелі, Росії та Україні. Інформація міститься в таємному досьє Управління з протидії фінансовим злочинам (FinCEN), що входить в структуру міністерства фінансів США, і була опублікована Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів ICIJ.

“Згідно з документами, що просочилися, JPMorgan, найбільший банк США, переводив гроші для людей і компаній, пов’язаних з масовим розграбуванням державних коштів в Малайзії, Венесуелі та Україні”, – йдеться у повідомленні.

Банк JPMorgan також обробив платежів на понад 50 мільйонів доларів за десять років, як показують звіти, для Пола Манафорта, колишнього керівника кампанії президента Дональда Трампа. За 14 місяців після того, як він пішов з президентського штабу, банк перевів для нього щонайменше 6,9 мільйона доларів. Це було в період висунення йому звинувачень у відмиванні грошей і корупції у зв’язку з його роботою на проросійську політичну партію в Україні. 

У списку фінансових операцій, що привернули увагу FinCEN, виявилися ті, в яких, за даними відомства, фігурують росіяни. Серед них ICIJ називає підприємців Олега Дерипаску, Аркадія і Бориса Ротенбергів, екс-керівника адміністрації Бориса Єльцина і радника президента Валентина Юмашева, а також віолончеліста і близького знайомого Володимира Путіна Сергія Ролдугіна.

Секретні урядові документи США свідчать, що JPMorgan Chase, HSBC та інші великі банки скеровували приголомшливі суми незаконних грошових коштів людям з сумнівно репутацією і кримінальним мережам, які сіють хаос і підривають демократію по всьому світу.

Глобальні Банки-JPMorgan, HSBC, Standard Chartered Bank, Deutsche Bank і Bank of New York Mellon – продовжували отримувати прибуток від могутніх і небезпечних особистостей навіть після того, як влада США оштрафувала ці фінансові установи за попередні провали в боротьбі з потоками брудних грошей.

У деяких випадках банки продовжували переказувати незаконні кошти навіть після того, як офіційні особи США попередили їх про загрозу кримінального переслідування за зв’язки з мафіозі, шахраями або корумпованими режимами.

Агентства США, відповідальні за дотримання законів про відмивання грошей, рідко переслідують великі банки, що порушують закон. Тому дії влади США навряд чи відображають потік вкрадених грошей, що пройшов через міжнародну фінансову систему.


Джерело