У Туреччині в архівах знайшли листи Роксолани і договір султана з українським гетьманом

У турецьких архівах знайшли листи Роксолани своєму чоловікові – султану Сулейману, який вважається одним з найуспішніших султанів і інші унікальні документи.

Як пише Радіо Свобода, про це розповів Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Андрій Сибіга, додавши, що директор архіву зробив для нього копію цих листів.

“Вона могла писати листи тільки своєму чоловікові – султану Сулеймана, який вважається одним з найуспішніших султанів. Є листування в контексті її гуманітарних проєктів. Тому що вона будувала багато культових об’єктів по всій Османській імперії. І вони є прекрасним прикладом поетичного мистецтва того часу”  – розповів посол.

Крім того, дослідник Олександр Середа виявив в турецьких архівах кілька важливих документів, серед яких договір султана з гетьманом Дорошенко. Це один з перших документів, в якому мова йде про міжнародної суб’єктності козацької держави.

“У багатьох випадках це хроніки – ретельна фіксація подорожуючих або тих, хто збирав податки на території сучасної України, про побут місцевого населення, про його етнічному та релігійному складі. Дійсно багатий матеріал особливо про Південноукраїнські території”, – додав Сибіга.

Нагадаємо, раніше українські дипломати знайшли в Османському архіві унікальні оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору (1918) і ратифікації гетьмана Павла Скоропадського.