У Вірменії опозиція не погодилася на дострокові вибори без відставки Пашиняна

Представники кількох опозиційних партій Вірменії відкинули пропозицію прем’єр-міністра Нікола Пашиняна про дострокові вибори і вимагають його негайної відставки

23 квітня 2018
Photolure

Кілька опозиційних політичних партій Вірменії, які організували масові виступи з вимогою відставки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна, відкидають запропонований главою уряду сценарій проведення дострокових парламентських виборів. Про це пише DW з посиланням на представників опозиційних сил. 

Зокрема, представник опозиційної партії “Дашнакцутюн” ішхан Сагателян назвав відставку прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна неминучістю, а можливість позачергових виборів без відставки – неприйнятною. Про це він написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook. Пашинян намагається за допомогою адміністративних ресурсів організувати позачергові вибори, переконаний ішхан Сагалетян. 

Новини за темою: У столиці Вірменії проходить акція протесту з вимогою відставки Пашиняна

За словами представника партії “Вітчизна” Арсена Бабаяна опозиція досягла серйозного успіху і Пашинян вже зрозумів, що немає ніякої альтернативи його відставці.

“Проведенням позачергових виборів він має намір створити умови для свого репродукування “, — написав Бабаян в Facebook.

У той же час представник Республіканської партії Армен Ашотян написав на своїй сторінці в Facebook, що “вибори – це інструмент влади”. 

“Якщо “Рух з порятунку батьківщини”, маючи стільки організаційних проблем, досяг того, що Пашинян під тиском вже готовий піти на вибори за власним сценарієм, то що буде, якщо нарешті рух застосує весь свій інтелектуальний, організаційний і людський ресурс”, – зазначив Ашотян. 

Нагадаємо, 24 грудня в Єревані біля будівлі уряду почався мітинг опозиції. Протестувальники требовали відставки прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна. Подібні антиурядові акції почали проходити у вірменській столиці після припинення бойових дій в Нагірному Карабасі.

Новини за темою: Опозиція Вірменії висунула ультиматум Пашиняну з вимогою піти у відставку

Нагадаємо, лідери Азербайджану, Вірменії та Росії домовилися про припинення вогню в Нагірному Карабасі в ніч на 10 листопада. Вппозіція вважає прем’єр-міністра Нікола Пашиняна відповідальним за наслідки війни в регіоні, в якій вірменська сторона зазнала значних територіальних і людський втрата.

Додамо, ситуація в Нагірному Карабасі загострилася 27 вересня, коли почалися активні бої. Баку і Єреван оскаржують приналежність регіону з лютого 1988 року, коли він оголосив про вихід зі складу Азербайджанської РСР.

На тлі антиурядових протестів у Вірменії, прем’єр-міністр країни Нікол Пашинян запропонував провести дострокові вибори у парламент. 

Джерело