У жіночому монастирі на честь ікони Божої Матері “Відрада і Втіха” в селі Велика Вільшанка освятили новий храм


Открытый источник

У жіночому монастирі на честь ікони Божої Матері “Відрада і Втіха” в селі Велика Вільшанка на Київщині освятили новозбудований храм. Назвали новий храм на честь святого отця преподобного Онуфрія Великого. Символічно храм освятив предстоятель Української православної церкви Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій, йдеться в сюжеті “112 Україна“. 

“Храм – це місце, де людина зустрічається з Богом. Найближче місце спілкування з Богом, де сама архітектура людину захищає трошки від земної рутини, земного життя і нагадує людині про її високе визнання – бути громадянином неба, бути жителем Царства Небесного. І завжди, коли ми освячуємо храм, ми завжди радіємо і дякуємо Богові за те, що Бог дав ще одну можливість освятити храм, ще місце одне, де людина знайде для себе Бога. Я бажаю всім: і хто побудував храм, і сестрам Святої обителі – допомоги Божої і Божого благословення”, – зазначив предстоятель УПЦ, Блаженніший митрополит Онуфрій. 

На службі, крім священнослужителів, була присутня Оксана Марченко, яка вже багато років разом зі своїм чоловіком Віктором Медведчуком допомагає облаштовувати обитель.

“Звичайно, як передати почуття цього дня? Тим паче, коли освячував престол Блаженніший митрополит Онуфрій і будувала його наша улюблена благодійниця і багаторічна подруга одного нашого монастиря – Оксана Михайлівна Марченко. Це щастя. Ця подія взагалі вселенського масштабу – освячення будь-якого храму. Це означає, що у ще одного престолу з’явився ангел, який стоїть і буде стояти біля цього престолу до тих пір, поки буде стояти цей храм. І навіть якщо вона зруйнується – ангел все одно буде залишатися на цьому місці”, – додала настоятелька монастиря ігуменя Арсенія.

Відзначимо, що храм побудований у візантійському стилі 11-го століття. При будівництві намагалися дотримати всі будівельні канони того часу: в покрівлі, стінах, пропорціях, технологіях. Мармуровий іконостас з іконами Спасителя і Богородиці також належить до традицій тієї епохи. Священнослужителі називають храм унікальним для Київщини, який повертає до витоків православ’я.

Архієпископом Обухівський Іона підкреслив, що храм побудований у формі, нехарактерній для українських храмів. 

“Храм побудовано у формі, нехарактерній для української культури, нехарактерній для давньоруської культури, – він побудований у формі базиліки. Ми прагнули наблизитися до тих форм храмів, у яких могли молитися наші предки, які ходили шукати віру в далекі східні країни. Можливо, посли князя Володимира бачили теж подібні храми, проходячи ходою до Константинополя. Преподобний Антоній Печерський – засновник Печерської лаври – напевно бачив такі храми на Афоні в Греції та в інших країнах, де йому довелося бувати. І ми в пам’ять про благочестивих предків вирішили побудувати храм саме в таких древніх формах”, – додав владика. 

Нагадаємо, що помолитися в храмі зможуть всі парафіяни і відвідувачі жіночого монастиря на честь ікони Божої Матері “Відрада і Втіха” в селі Велика Вільшанка. Нагадаємо, цей монастир заснований в пам’ять колишнього Знам’янського скиту Іонинського монастиря, закритого майже сто років тому.

Джерело