У ЗСУ пояснили, коли Україна зможе відмовитися від обов’язкового призову в армію

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що скасування призову на військову службу в Україні стане можливим після того, коли буде налагоджена система підготовки резерву.

Про це він розповів в інтерв’ю “Апострофу”.

Про те, яким чином Україна може відмовитися від обов’язкового призову в армію, головнокомандувач ЗС України розповів з нагоди святкування Дня захисника України. За словами Хомчака, це може статися тоді, коли у нас буде налагоджено систему підготовки резерву, щоб кожен міг в разі потреби захистити свій будинок і свою Батьківщину, а також надати першу медичну допомогу.

“Ми повинні створити таку систему роботи, щоб кожен біля свого будинку міг мінімально вміти захистити себе. Чому громадянин України не повинен бути навчений всім елементам тактичної медицини? Ці навички і знання можуть йому знадобитися де завгодно, в будь-якій ситуації поза військовою службою, де він повинен вміти надати медичну допомогу собі або тому, хто поруч, тим самим врятувати життя собі або комусь”, – сказав Хомчак.

За його словами, така система вимагає фінансування і підготовки кадрів, починаючи від звичайних цивільних осіб і до голів громад і навіть керівництва держави. Щодо термінів проведення даного реформування, то порядок підготовки резерву в Україні займе, за словами Хомчака, “не півроку і не рік, але вже є розуміння, яким він повинен бути”.

“Коли громадянин вміє стріляти, знає медицину, інженерні питання, які йому необхідні, і якщо завтра йому скажуть” треба встати на захист Батьківщини “, то він знає, що він може це”, – підкреслив Хомчак.

Детальніше про те, скільки часу буде потрібно на створення резерву ЗСУ та який досвід в інших країнах, читайте в матеріалі “Апострофа”: “Резерв vs призов: що допоможе Україні відмовитися від строковиків в армії”.

Джерело