Учасник АТО жорстко покарав водія маршрутки за відмову у безкоштовному проїзді (ВІДЕО)

Читати новину: Російською

У Чернігові учасник Антитерористичної операції (АТО) Владислав Шатило помстився водієві маршрутки, який відмовився його перевозити безкоштовно. Користувачі соціальної мережі підтримали дії бійця, повідомляє Абзац.

Відео інциденту на своїй сторінці у Facebook опублікував друг ветерана Олександр Тарнавський. “Моєму товаришеві Владиславу Шатилу, що втратив на війні ногу, відмовили у безкоштовному проїзді, гарантованому законом. Крім того, водій почав принижувати Владислава при пасажирах і розмахувати своїм посвідченням учасника бойових дій в Іраку”, – прокоментував Тарнавський.

Він зазначив, що інцидент стався 25 травня, а наступного дня Шатило та водій зустрілися на кінцевій зупинці. Маршрутник почав виправдовуватися і заявив, що він теж учасник бойових дій, сам був у Багдаді, тому добре розуміє чоловіка.

Втім, судячи з останніх кадрів, ветеран війни на Донбасі все ж таки вирішив провчити нахабу і вивів його з автобуса. У кінці ролика видно, що АТОвець б’є декілька разів водія, розриваючи на ньому кофту. На обличчі маршрутника з’являються кров та синці.

“Бесіда” проходила виключно між водієм і хлопцем з протезом. Вже після припинення зйомки водій вибіг напівоголений і почав кричати нецензурну лайку, за яку відповісти не зміг. Урешті втік у невідомому напрямку, залишивши автобус відкритим”, — уточнив автор відео.

Тарнавський також “подякував” міській владі за скасування відповідних пільг на проїзд, зауваживши, що подібний конфлікт у Чернігові не останній.

Довідка. Законом України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей” (пункт 4 статті 14), встановлено право на безкоштовний проїзд всіма видами транспорту та на 50% відсотків знижки при користуванні міжміськими видами транспорту учасникам бойових дій (УБД), особам з інвалідністю, їх супроводжуючим, батькам військовослужбовців, які загинули. Підставою отримання права на безкоштовний проїзд є посвідчення учасника бойових дій (іноді довідка про участь в АТО) та інваліда війни. Кожна область України самостійно приймає рішення про запровадження/не запровадження монетизації пільг та суму відшкодування.

Відео із побиттям водія чернігівської маршрутки викликало широкий розголос. За дві доби його переглянуло майже 2000 користувачів, понад 800 з них залиши свої коментарі. Здебільшого користувачі підтримали дії учасника АТО.

“Тупі тільки так розуміють… Все правильно зробив”, – підтримав підписник Павел Димчишин.

“Дуже боляче! Пару раз була в такій ситуації: показуєш посвідчення “Мати загиблого”, а у відповідь хамство”, – пожалілася Валентина Вороніна.

“Якщо влада не реагує на порушення, не забезпечує права учасників бойових дій, інвалідів, то все правильно”, – написав Руслан Волошин.

Втім не всі схвалюють насилля. “Водій, звичайно, не правий, але використовувати насильство для розв’язання проблем – нічого хорошого про людину не говорить”, – зауважив Владислав Баксенко.

Чи звернувся водій маршрутки до поліції, поки що невідомо. Його заява, свідчення та опубліковане у мережі відео можуть стати приводом для порушення кримінальної справи.

Як писав Абзац, 15 квітня в наслідок вибуху гранати на території однієї з лікарень Львова загинув чоловік. Згодом з’ясувалося, що загиблий був учасником АТО/ООС.