Україна може приєднатися до можливих санкцій проти РФ у зв’язку з отруєнням Навального

Рішення про введення санкцій Київ ухвалюватиме після оприлюднення деталей справи, зокрема, з боку Німеччини


AFP

Україна може підтримати міжнародних партнерів у можливому рішенні запровадити санкції проти РФ у зв’язку з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час прес-конференції в рамках 22-го Саміту Україна-ЄС, повідомляє “Укрінформ“.

“Я ще не бачив деталей цієї справи. Я б хотів, щоб ми почули оприлюднені подробиці від німецької сторони, перш за все. І тоді вже Україна буде, я впевнений, приєднуватися до санкцій наших міжнародних партнерів”, – сказав Зеленський.

Нагадаємо, 20 серпня під час повернення до Москви з Томська Олексію Навальному під час польоту стало зле, тому літак здійснив екстрену посадку в Омську. Російський опозиціонер був госпіталізований у важкому стані. 21 серпня омські лікарі дозволили транспортування політика до Німеччини. Він проходив лікування в німецькій клініці “Шаріте”. 22 вересня російського опозиціонера виписали зі стаціонару.  

Факт отруєння Олексія Навального нервово-паралітичною речовиною з групи “Новачок” спочатку підтвердила німецька військова лабораторія, пізніше – лабораторії ще двох країн – Франції та Швеції.

17 вересня Європарламент проголосував за резолюцію щодо санкцій проти РФ у зв’язку з отруєнням Навального.

Сам російський політик Навальний заявив, що до його отруєння причетний особисто президент Російської Федерації Володимир Путін.

Джерело