Україна отримає корейську вакцину, якою замінять Covishield: всі подробиці

Через спалах коронавірусу всередині країни, Індія призупинила експорт вакцини AstraZeneca / CoviShield, якою вакцинують українців. Однак другу дозу вакцинації можна провести будь-якою іншою вакциною AstraZeneca, адже вони є взаємозамінними.

Вакцина AstraZeneca (AZD1222) виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) і вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), яка незабаром має надійти в Україну, ідентичні за складом і технологією виготовлення, повідомляється на Facebook-сторінці МОЗ.

“Людям, яким зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield … можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою на інших виробничих майданчиках. Такі рекомендації МОЗ України надала Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ)”, – йдеться в публікації.

У МОЗ заявили, що гарантують, що всі ті, хто щеплений першою дозою Covishield, отримають другу дозу щеплення.

Відзначається, що у квітні Україна повинна отримати в рамках глобальної ініціативи COVAX 360 тисяч доз вакцини AstraZeneca-SKBio, яку також виробляють за ліцензією AstraZeneca в Південній Кореї.

Читайте також: Людям до 60 років не слід отримувати другу дозу вакцини AstraZeneca – німецькі експерти

Для виробництва вакцини AstraZeneca використовується вірусний вектор, створений на основі ослабленого вірусу, що викликає простуду у шимпанзе і містить генетичний матеріал коронавірусу. Після вакцинації у людини формується спеціальний шиповідний білок, які допомагає імунній системі розпізнати коронавірус.

Її розробила шведсько-британська компанія спільно з вченими з Оксфордського університету. Препарат отримав реєстрацію під двома торговими марками: CoviShield і AstraZeneca-SKBio.

Джерело