Україна святкує День Незалежності (ВІДЕО)

Читати новину: Російською

Сьогодні, 24 серпня, Україна відзначає 29-ту річницю проголошення своєї незалежності. Масові заходи відбуватимуться з урахуванням заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу, інформує Абзац.

Центрами святкування Дня Незалежності у Києві стануть Софійська та Михайлівська площі. У святкових заходах візьму участь перші особи держави, зокрема президент і перша леді України Володимир і Олена Зеленські.

Так, на Михайлівській площі глава держави з дружиною долучилися до церемонії вшанування пам’яті полеглих захисників України. На Софійській площі президент виступить з промовою з нагоди 29-ї річниці незалежності України та вручить державні нагороди.

Традиційного військового параду у центрі столиці цього року не буде.

Історія свята

Вперше День Незалежності України відзначили 16 липня – саме того дня у 1990 році було ухвалено Декларацію про державний суверенітет України. Наступного року 24 серпня було прийнято Акт проголошення незалежності України, саме тому свято перенесли на цей день.

Перед проголошенням незалежності відбувся всеукраїнський референдум, на якому український народ підтвердив бажання жити в незалежній від СРСР країні. Тоді на запитання “Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?” ствердно відповіли 28 млн 804 тис. українців, що склало 90,32% з тих, хто взяв участь в голосуванні.