Україна відзначає День прикордонника: історія свята та привітання

Читати новину: Російською

Сьогодні, 30 квітня, в Україні відзначається День прикордонника – професійне свято людей, які захищають державний кордон, повідомляє Абзац.

Історія Дня прикордонника

Першою датою проведення свята було 28 травня, саме в цей день в СРСР вітали прикордонників. Однак це тривало недовго, і вже з 1992 року День прикордонника почали відзначати 4 листопада. Багато тих, хто служив в радянських прикордонних військах, продовжили вважати своїм професійним днем 28 травня, тому в 2003 році другий президент Леонід Кучма підписав указ про перенесення святкування на кінець весни.

Нинішня дата Дня прикордонника була встановлена п’ятим президентом Петром Порошенком у 2018 році на честь сторіччя прикордонної служби. Вибір дня президент пояснив необхідністю відповідати історичним реаліям. Він зазначив, що саме в кінці квітня 1918 року Слов’янська група окремої Запорізької дивізії армії УНР визволила величезні території на Донбасі й підійшла до кордону Росії.

З 2018 року датою святкування Дня прикордонника залишається 30 квітня. У цей день поздоровляють людей, які охороняють і захищають державний кордон, висловлюючи їм подяку за службу.

Вітання українським прикордонникам

Свої вітання з нагоди Дня прикордонника озвучили українські зірки та політики:

Своєю чергою голова Офісу президента Андрій Єрмак доволі своєрідно привітав прикордонників.

“Нещодавно дізнався, що в Прикордонних військах проходили строкову службу Андрій Шевченко, Сергій Ребров, Олександр Шовковський (колишні гравці київського “Динамо” та Національної збірної, – прим Абзацу). А ще, декілька років тому, завдяки українським прикордонникам було знайдено 17 цінних картин, які викрали з музею італійської Верони. Виявляється, наші прикордонники не тільки з гідністю охороняють кордон України, але і посприяли становленню українського футболу та збереженню світового мистецтва”, – написав він у себе в Facebook.